U19: "Baby" vyhrali v derby šlágri 1. ligy na palubovke CBK a utrhli sa na čele tabuľky

Autor: Daniel Jendrichovský

V piatok sa uskutočnila dohrávka 16. kola 1. ligy žien, mladých žien U23 a junioriek U19, jednalo sa o šláger a zároveň košické derby medzi najúspešnejšími tímami súťaže.

CBK Košice – Young Angels U19 Košice 51:60 (32:29)
Body Yonug Angels: Šedivá 12, Mišinská 10 (8 doskokov), Majorošová 9, Holomaniová 8 (9 doskokov), Kristlová 6 (11 doskokov), Dulovičová a Szmereková po 4, Filická a Chovaníková Alexandra po 2, Chovaníková Simona a Spišiaková po 0

Daniel Jendrichovský, tréner Young Angels U19 Košice:
„V piatkovej dohrávke nás čakal súper, ktorý mal v tabuľke bilanciu 11–2 (my 10–1) a v prípade výhry nás mohol predstihnúť na čele spoločnej súťaže žien, mladých žien a junioriek. Najmä skutočnosť, že víťazom súťaže s právom hrať baráž o Niké Extraligu sa stane družstvo s najlepšou bilanciou po základnej časti, dávala zápasu prívlastok šláger kola.
Nám sa vždy na Ťahanovciach hrá ťažko a inak to nebolo ani tentoraz. Derby má svoju atmosféru a špecifiká. Zápas začali obe družstvá aktívne, celá prvá štvrtina bola veľmi ofenzívna. Najmä zásluhou dobrého útočného doskoku sme viedli po 13-tich minútach 14:22. Nasledujúcich sedem minút však dominovali domáce (18:7). Kašperanová s Lukačíkovou porážali našu obranu a nútili nás k faulom, ktoré trestali z čiary trestných hodov. Dobre hrala aj Tomajková, keď do prestávky zaznamenala 6 bodov. Do šatní sme tak odchádzali s trojbodovým mankom (32:29).
Druhý polčas začal opatrne a zodpovedne z oboch strán. Misky váh začala preklápať na našu stranu Alex Mišinská, keď využívala výškovú prevahu a úspešne zakončovala trpezlivo pripravené útoky.
Do poslednej štvrtiny sme vstupovali s tesným náskokom (42:44), no zápas sme rozhodli výborným 5-minútovým úsekom 1:12, keď definitívne zlomili odpor domácich (43:56). Ihrisko bolo plné najmä Katky Šedivej, ktorá zo seba striasla prílišný rešpekt z prvého polčasu, výborne bránila a úspešne zakončovala rýchle protiútoky (osem bodov v rade).
Napriek streleckému trápeniu niektorých našich kľúčových hráčok (trio Dulovičová, Kristlová, Filická spolu 3/27) sme získali cennú výhru a reálne sme sa priblížili k celkovému triumfu v 1.lige. Veľmi dobré výkony v zápase podali Nina Majorošová (4 asistencie), ak by sme premenili čisté pozície, ktoré vytvorila počet jej asistencií mohol byť dvojnásobný a Karin Holomaniová. tá bola veľmi efektívna pod oboma košmi.
O týždeň cestujeme do Starej Turej. ide o posledné družstvo z prvej šestky s ktorým sme sa ešte nestretli, s cieľom definitívne potvrdiť našu kvalitu.“