U23: Aj mladé ženy vyhrali na palubovke CBK

Autor: Ján Krajňák

Družstvo mladých žien do 23 rokov s posilami z extraligového kádra síce s menšími problémami, no nakoniec úspešne zvládlo zápas na palubovke CBK v košických Ťahanovciach. Double-double si v zápase pripísali Mikovčáková s Plavnickou, strelecky sa pridala aj Rodáková.

CBK Košice - Young Angels U23 Košice 56 : 71 /32:37/
Body: Mikovčáková 19 /13 doskokov/, Rodáková 15, Bohušová 14, Plavnická 12 /18 doskokov/, Urbanová 5, Siladiová, Pahulyová M. a Pahulyová S. po 2

Ján Krajňák, tréner Young Angels U23 Košice:
"
S piatimi hráčkami z Extraligy sa mohlo zdať, že to bude jednoduchý a jednoznačný zápas, ale nebolo to celkom tak. V prvej štvrtine sme dali 25 bodov, no "škrípalo" to v obrane. V druhej štvrtine zase naopak a vyhrali sme ju len 12:10. V 2. polčase a hlavne v poslednej štvrtine sme dokázali zvýšiť agresivitu v obrane, nestrácali sme lopty, ubránili sme ich najlepšiu hráčku Kašperanovú, výborné bolo aj doskakovanie pod oboma košmi (28 - 28). Negatívom nášho výkonu bolo veľmi veľa vynechaných pokusov spod koša (55:23)."

Barbora Bohušová, hráčka Young Angels U23 Košice:
"
Vedeli sme, že dnešný zápas nebude ľahký, kedže súpera už približne poznáme. Prvá štvrtina bola vyrovnaná a rovnako pokračoval aj prvý polčas. Druhá štvrtina nám veľmi nevyšla, no do druhej polovice zápasu sme vstúpili veľmi dobre, hrali sme rýchlo dopredu a mali sme mnoho útočných doskokov. V poslednej štvrtine sme začali brániť agresívnejšie, získali sme nejaké lopty a vytvorili sme si 10 bodový náskok, ktorý sa nám podarilo udržať až do konca zápasu."