U. S. Steel Košice

U13: V Poprade aj štyri predĺženia

Autor: Veronika Šonková

Toto sme tu ešte nemali! Výhra o bod po štyroch predĺženiach s Popradom a prehra o 3 body s Bardejovom. Mladšie žiačky majú za sebou nezabudnuteľný víkend v Poprade.

Mladšie žiačky U13 2023/24, Východ - 21. kolo

BAM Poprad - YOUNG ANGELS U13 Košice 46:47 (10:7, 13:10, 7:14, 8:7, 1:1, 5:5, 0:0, 2:3)

YOUNG ANGELS U13 Košice - BKM Bardejov 21:24 (6:8, 1:15, 6:5, 8:6)

Po fyzicky náročných zápasoch na Veľkonočnom turnaji v Brne a dvojzápasoch v Bardejove sme sa rozhodli dať našim dievčatám (2011) voľno a na zápasy do Popradu s nami vycestovalo viacero mladších dievčat (2012). Pre niektoré z nich, to boli prvé zápasy v staršej kategórií. Musím povedať, že dievčatá sa šance chopili, nepoložili sa a dali do zápasov všetko, čo bolo v ich silách.

Na zápas proti Popradu asi tak skoro nezabudneme. Bol to fyzicky náročný zápas, kde boli súperky zdatnejšie a omnoho vyššie ako my.  Štyri predĺženia sme ešte asi nikto z nás nezažili. Dievčatá si vyskúšali, aké je to hrať pod tlakom, skúsili si taktickú hru v závere zápasu, kedy faulovať a kedy zasa s rozumom loptu podržať. Čo ma však mrzí, je naša úspešnosť odstavenia a zakončenia, s čím sa už nejaký čas trápime. Ak by sme premenili všetky vyložené šance, ktoré sme si dokázali aj napriek výškovej nevýhode pripraviť, mohlo byť po zápase už v riadnom hracom čase. Premeniť 7 z 31 pokusov spod koša za celý zápas je naozaj biedna úspešnosť.

Zápas s Bardejovom mal úplne inú atmosféru. Vedeli sme, že to bude odlišný zápas ako s Popradom. Hral sa hrubý čas, čo nám komplikovalo našu hru. Dievčatá si uvedomovali, že čas beží a chceli hrať rýchlo dopredu. Avšak, všetko bolo „zbrklé“, nepremyslené, čomu nasvedčuje aj počet stratených lôpt (27). Mladšie dievčatá sa prvýkrát stretli s odstúpenou obranou, ktorá im robila problém v hre 1 na 1. Avšak celkovo chcem dievčatá za výkon pochváliť, verím, že majú dobrú skúsenosť do života a teším sa z toho, že sa dokázali bodovo presadiť takmer všetky mladšie dievčatá, ktoré na zápasy vycestovali.

Vyjadrenie Marcelky Antalovej: "V sobotu sme odohrali zápas s Bardejovom a Popradom. S Popradom sa zápas nezačal veľmi dobre. Poprad premieňal skoro všetky koše a my sme nepremenili ani polovicu z toho, čo sme vystrelili. Keďže sme vôbec neodstavovali, Poprad si loptu vždy doskočil a z toho dali ľahký kôš. Návrat do obrany sme nemali práve najlepší. Často sme strácali lopty. Snažili sme získavať lopty, čo nám niekedy vyšlo. V poslednej štvrtine sme vyhrávali o 2 body, ale bohužiaľ Poprad hádzal šestky, ktoré premenil. Čo znamenalo, že bude predĺženie. Do predĺženia sme chceli nastúpiť s odhodlaním, čo sa nám veľmi nedarilo. Nakoniec prvé predĺženie skončilo zase nerozhodne. Nastávalo druhé predĺženie, tretie a nakoniec v štvrtom predĺžení sme vyhrali 47:46.

Ďalší zápas s Bardejovom veľmi dobre nezačal, boli sme unavené z prvého zápasu. Návrat do obrany nám robil problém, takže premieňali koše z rýchlych protiútokov. Zase nám robilo problém premieňať koše. V šestkách sme mali strašne malú úspešnosť, čo sa ukazovalo aj na skóre. Často sme strácali loptu a málo krát sme ju získali, a keď sme ju aj získali, väčšinou sme ju znova stratili. V poslednej štvrtine bolo skóre vyrovnané, takže nás Bardejov bránil tvrdo. Ako keby sme zabudli hrať jedna na jedna. Nakoniec sme prehrali, ale ja si myslím, že tie dva zápasy nám dali veľa."

Vyjadrenie Vaness Tóthovej: "Prvý zápas sme odohrali s Popradom. Zo začiatku sme hrali katastrofálne. Nedávali sme ľahké koše, neodstavovali sme, nebránili sme, strácali sme dosť často loptu a nevedeli sme hrať 1na1. Po polčasovej prestávke a porade v šatni sme sa prebrali a začali hrať. Tretia a štvrtá štvrtina vyzerala lepšie, no po štvrtej štvrtine sme hrali štyri predlženia a nakoniec sme vyhrali (47:46).

Druhý zápas sme odohrali s Bardejovom. Zo začiatku to bolo zmiešané. Keď sme dali kôš, tak Bardejov rýchlo utekal dopredu a dali kôš. Čo značí, že sme mali problém s návratom do obrany. Prehrali sme preto, lebo sme nebránili a nepremenili ľahké koše."