U. S. Steel Košice

MLADŠIE ŽIAČKY Young Angels Košice získali striebro

Young Angels 2005 Košice získali striebro v kategórii mladšie žiačky. O titul majstra Slovenska sa rozhodlo v záverečný deň kde si to rozdali obaja košickí zástupcovia na turnaji. Lepšiu sa predviedlo v danom momente CBK 2005, svojho rivala Young Angels 2005 zdolali 54:29 a získali tak prvenstvo.

YOUNG ANGELS 2005 KOŠICE - PIEŠŤANSKÉ ČAJOČKY 40:32 (27:11)

Szmereková 9, Tkáčová 9, Chovaníková 8, Repková 4, Borošová 4, Bobaľová 2, Kelíšková 2, Jakabová 2

YOUNG ANGELS 2005 KOŠICE - SLOVAN BRATISLAVA 55:26 (28:14)

Szmereková 11, Jakabová 10, Tkáčová 6, Vrábľová 6, Chovaníková 5, Borošová 4, Hudecová 3, Repková 2, Bobaľová 2, Dobríková 2, Kelíšková 2, Hiráková 2

MBK STARÁ TURÁ - YOUNG ANGELS 2005 KOŠICE 13:60 (7:33)

Jakabová 13, Tkáčová 10, Chovaníková 8, Bobaľová 6, Hudecová 4, Dobríková 4, Krajňáková 4, Szmereková 3, Repková 2, Kelíšková 2, Vrábľová 2, Plichtová 2

YOUNG ANGELS 2005 KOŠICE - BAM POPRAD 43:31 (14:13)

Tkáčová 14, Chovaníková 8, Szmereková 6, Hudecová 5, Jakabová 4, Kelíšková 3, Plichtová 2, Repková 1

CBK KOŠICE - YOUNG ANGELS 2005 KOŠICE 54:29 (23:16)

Tkáčová 9, Jakabová 7, Bobaľová 5, Borošová 4, Hudecová 2, Vrábľová 2

Vyjadrenie trénera Tomáša Drankaľuka:
Celý turnaj hodnotím ako úspešný. To čo som si pred majstrovstvami prial aby sme dosiahli sme splnili do poslednej bodky. Určite by si niekto mohol povedať prečo len druhé miesto, ale treba uznať kvalitu družstva CBK Košice a my momentálne takou silou nedisponujeme aby sme ich vedeli poraziť.

Tak ako vo väčšine prípadoch tak aj na tomto turnaji rozhodol o tom v akej pohode absolvujeme majstrovstvá Slovenska prvý zápas. A dovolím si tvrdiť, že to bol aj rozhodujúci zápas, či vôbec získame medajlu alebo nie. Dievčatá nastúpili do zápasu od prvej minúty maximálne koncentrované, vyhli sme sa väčším výpadkom počas celého polčasu. To že sme získali 16 bodový náskok v konečnom dôsledku rozhodlo o tom, že sme tento zápas dotiahli do víťazného konca, keďže druhý polčas bol viac o bojovnosti ako basketbale. Zápasy proti Slovanu a Starej Turej boli len o tom aké bude konečné skóre, keďže od začiatku bolo jasné, že súperi nemajú dostatočnú kvalitu aby nás mohli poraziť a tak si mohli v týchto zápasoch zahrať s chuti všetky hráčky. Zápas proti Popradu bol z nášho pohľadu asi najlepší na turnaji. Je ale treba povedať, že k tomu veľkou mierou prispelo aj družstvo Popradu, ktoré odohralo jeden fantastický turnaj. Okrem druhej štvrtiny v ktorej sme pôsobili strašne ustráchane, sme hrali fantasticky v obrane a v druhom polčase sme Poprad prakticky k ničomu nepustili. Tri minúty pred koncom už bol rozdiel takmer dvadsať bodov a po vystriedaní sa súperovi podarilo už upraviť skóre na jedenásť bodov. Do nedeľňajšieho zápasu sme tým pádom nastupovali, že ideme zabojovať o zlatú medajlu. Vedeli sme proti akému súperovi ideme hrať, keďže sme sa s ním streli nespočetne krát počas sezóny. Na dievčatách bolo vidno, že veľmi chcú v tomto zápase uspieť, ale bohužiaľ sme s CBK dokázali držať krok len do 4 minúty tretej štvrtiny, kde bol rozdiel 6 bodov. Potom úž súper začal navyšovať skóre a my sme už na to nedokázali reagovať. Štvrtá štvrtina sa už len potom dohrávala. Ale v konečnom hodnotení zápasu musím skonštatovať, že tento zápas bol z našej strany najlepší aký sme odohrali proti tomuto súperovi, a bolo vidno, že sa po troške približujeme na ich úroveň. Čo nás asi najviac brzdí v týchto zápasoch je psychika, keďže si neveríme, že by sme ich mohli poraziť. Ak toto zlepšíme do budúcej sezóny, tak verím že ich budeme vedieť ešte viac potrápiť a možno aj vyhrať nejaké zápasy.