V sobotu si náš výber U18 poradil so súperkami v oboch zápasoch.

Young Angels Košice – SKS 12 Warsaw 83:42 (50:18)
Body: Virastóová 19, Zahornácká 17, Čatlošová 15, Plavnická 13, Harčárová 7, Ištoňová 4, Jendrichovská 4, Beráneková 4, Sabovčíková 0

Hodnotenie trénera Daniela Jendrichovského:
Druhý zápas na turnaji proti domácej Varšave sme otvorili tým najlepším spôsobom. Dobrý posun lopty a premenené strely z vonku nám zaručili vysoké vedenie po prvej polovici. Bolo badať na dievčatách chuť a nasadenie. Naopak súperky nenachádzali účinnú zbraň na náš kolektívny a tímový výkon v útoku. Malý výpadok nastal v tretej štvrtine, kde sme poľavili v obrane a aktivita v útoku klesla o polovicu. V poslednej štvrtine sa už viac menej dohrávalo a vysoké víťazstvo nám dodalo ešte viac sebavedomia. S výkonom môžeme byť spokojní, aj keď sme sa nevyhli hluchým momentom. Baby si zaslúžia pochvalu.

Hodnotenie Sofii Virástóovej:
Do druhého turnajového zápasu proti domácemu družstvu sme nastúpili v plnom nasadení. Už v prvej štvrtine sme sa vedeli presadiť najmä v pod košovom priestore a po útočných doskokoch sme si vytvorili náskok, ktorý sa nám darilo zvyšovať. Po polčase sme viedli 50:18. V tretej štvrtine bol ale súper rýchlejší a my sme v obrane nestíhali, štvrtinu sme prehrali o 1 bod. Záverečnú časť sme zvládli, kedy sme poriadne odstavovali a nedovolili sme súperovi dať ľahké koše. Zápas sme úspešne dotiahli do víťazného konca s vysokým rozdielom 83:42.

Young Angles Kosice – MPKK Sokołów Podlaski 56 : 36 (29:18)
Body: Virastóová 16, Plavnická 10, Záhornacká 7, Čatlošová 6, Beráneková 5, Sabovčíková 4, Jendrichovská 3, Harčárová 3, Ištoňová 2

Hodnotenie asistenta Jána Hricka:
Druhý sobotňajší zápas začal veľkými nepresnosťami na oboch koncoch ihriska. V defenzíve pri postupnom útoku sme súperky vytláčali z dobrých pozícií, no z neznámych príčin sme inkasovali zbytočné a ľahké koše jedna na nula, respektíve dva na jednu. Do polčasu sme sa odpútali od súperiek na 11 bodov, čo bol dobrý základ pre ďalší vývoj duelu. Po zmene strán sme zapli na vyššie obrátky. Dobrý posun lopty v útoku a nasadenie v obrane bolo presne to, čo nám chýbalo. Hoci súperky skúšali zónovú obranu, stále sme sa vedeli presadiť. Bolo vidno, že tento tím bol oveľa organizovanejší ako tím z predošlého zápasu. Na konci duelu už bola badateľná únava, no baby nevypli v obrane a udržali protivníčky pod hranicou 40 bodov.

Hodnotenie Kamily Plavnickej:
N
akoľko to bol už druhý sobotňajší zápas v priebehu niekoľkých hodín, vedeli sme, že prípadný nedostatok energie budeme musieť vykryť tímovou hrou a kvalitnou defenzívou. Počas prvých desiatich minút  nás súper trápil organizovaným herným prejavom v útoku, no vďaka našej kvalitnej obrane sme hráčkam Sokolowa nedovolili vytvoriť výrazný náskok. Prvý polčas sa niesol vo vyrovnanom duchu, avšak dokázali sme ťažiť z vydarených akcií či striel a budovali sme si čoraz badateľnejší bodový rozdiel. V druhej polovici zápasu nás zdobil usporiadaný útok aj pohotové riešenie situácii, keď súperky takticky zvolili zónovú obranu. Aj napriek občasným chybám, pomalému návratu do obrany či “nezmyselným” faulom sme so zápasom a našim výkonom spokojné, pretože sme všetky dokázali skórovať a podržať sa v ťažších chvíľach. Sme radi že sa môžeme pochváliť skvelou obranou, ktorou sa prezentujeme počas celého turnaja, o čom svedčí aj dnešok a len 36 inkasovaných bodov.