Juniorky prehrali s maďarským Kecskemétom po predĺžení

Autor: Ján Hricko

Kecskeméti KC - Young Angels Košice 62:55, 50:50 (30:31) po predĺžení

Body: Zahornácka 9, Virastóová 8, Pahulyová 7, Knappová7, Seňová 7, Beraneková 7, Urbanová 4, Čatlošová3, Mikivčáková 3.

Hodnotenie trénera Jána Hricka:
Druhy prípravný zápas v Maďarsku sme odohrali s Kecskemetom. Aj tento duel sa dá pokojne označiť ako vydarený. Zápas sme otvorili vlažne. Chýbala nám tvrdosť a agresivita. Ku koncu prvej štvrtiny sme súperovi dovolili otvorené strely. V druhej štvrtine sme dobre kontrolovali loptu a celý jej priebeh. Polčas sa skončil 31:30 pre nás, čo naznačovalo vyrovnaný zápas. Druhý polčas bol vyrovnaný. Ani jeden tím sa nedokázal odpútať výraznejším rozdielom. My sme žiaľ zbytočnými chybami stavali súperky na nohy. V útoku sme sa len ťažko hľadali a v obrane prehrávali súboj jedna na jednu. Záver zápasu sme opäť nezvládli a tri sekundy pred koncom inkasovali kôš z hry jedna na jednu. V predĺžení sme sa už nedokázali skoncentrovať a siahnuť na dno svojich síl. Kecskemet bol v poslednej päťminútovke určite lepší a zaslúžil si vyhrať. Najviac však mrzí, že sme úplne stratili energiu a chuť po víťazstve. Nenašla sa ani jedna, ktorá by svojím prístupom stiahla ostatné. No aj napriek tomu to bol dobrý duel, ktorý nás posunul dopredu. Musíme byť agresívnejší a nekompromisní v hre jedna na jednu. Máme ešte týžden a v sobotu nás čaká prvý duel v juniorsko-ženskej lige. Veľmi sa už na víkend tešíme.

Hodnotenie Dominiky Urbanovej:
Náš posledný prípravný zápas pred sezónou sme nezačali najlepšie. Robili sme zbytočné chyby v útoku a chýbala nám zodpovedná obrana. Postupne sa nám podarilo zlepšiť hru, dotiahnuť sa na súpera a potom aj otočiť. Začiatkom druhého polčasu sme mali priveľa strát, pretože sme boli nedisciplínované a prispôsobili sme sa hre súpera. Chýbala nám tvrdosť v zakončení a ich stiahnutá obrana nás nútila zakončovať hlavne z diaľky. To sme však nedokázali premeniť podľa našich predstáv. V závere opäť zlyhala naša disciplína a súper to dotiahol do predĺženia, v ktorom nás jednoznačne porazil.