Autor: Ján Krajňák

Soproni Darazsak A. - Young Angels U15 Košice   60 : 44 (35:24)
Body: Erdélyiová a Holomaniová po 11, Laubertová 9,Drimáková 4, Rosičová,Sabovčíková, Majerníková a Chovaníková po 2,Paulovičová 1

Tréner Ján Krajňák:
V úvodnom zápase turnaja proti domácemu družstvu sme začali neskutočne nekoncentrovane, bojazlivo a nesabavedome, o čom svedčí aj 15 stratených lôpt v prvej štvrtine! V ďalšom priebehu sa hra postupne vyrovnala, dobre sme doskakovali, nestrácali už toľko lôpt a po víťaznej 3. štvrtine 17:9 sme sa vrátili do zápasu a vyrovnali skóre. Bohužiaľ v poslednej štvrtine sme opäť predviedli nepochopiteľné straty, vynechali viaceré dobré strelecké pozície čo znamenalo prehru v tejto štvrtine 3:16 a konečný výsledok 44:60.

Laura Laubertová:
Prvý zápas na turnaji nebol podľa našich predstáv. Do zápasu sme vstúpili málo sústredené a to značilo prehratú prvú štvrtinu.Súper získaval naše stratené lopty a premieňal ich po rýchlych protiútokoch na kôš. Celý prvý polčas sme si prehrali sami a dostali od súpera veľmi vysoké manko.Do druhého polčasu sme nastúpili s agresívnou obranou, dobrými rýchlimi protiútokmi a zápas sme vyrovnali.Ale zase sme sa vrátili k hre z prvého polčasu a súper znova zvýšil náskok. Nepokryli sme si dôležité hráčky súpera a zápas sme nedotiahli do nášho víťazného konca.

Young Angels U15 Košice - Celje /Slovinsko/   52 : 71 (31:41)
Body: Erdélyiová 25 (trojky 9/5), Laubertová 6,Majerníková a Chovaníková po 4,Rosa 3, Rosičová,Gumanová,Sabovčíková,Drimáková a Paulovičová po 2

Tentokrát sme dokázali byť úspešní v dvoch štvrtinách /2. a  4./, avšak ďalšie dve štvrtiny boli natoľko slabé /16:27 a 5:18/, že pomýšľať na víťazstvo bolo málo reálne. Najväčšie problémy nám robila ich podkošová hráčka Gbemuotor, ktorá k 22 bodom pridala ešte nevídaných 27 doskokov/13 útočných/ a 9 získaných lôpt. Z našich hráčok jej dokázala sekundovať jedine Erdélyiová.

Alex Erdélyiová:
Do zápasu so Slovinkami sme nastupovali odhodlane s cieľom pripísať si prvé víťazstvo na turnaji. Prvá štvrtina sa nám nevydarila, strácali sme lopty už pri zakladaní útoku a Slovinky získali 11 bodový náskok.V druhej štvrtine sme hrali v obrane agresívnejšie, ale nestačilo to na obrat v zápase, keďže v útoku sme nedokázali premeniť aj jednoduché koše a tak sme do prestávky odchádzali s 10 bodovým mankom. Tretia štvrtina bola opäť veľmi zlá. Súper dominoval pod oboma košmi, darilo sa im aj strelecky a svoj náskok navýšili až na 23 bodov. V poslednej štvrtine aj napriek zlepšenej hre sme z náskoku súpera ukrojili už len 4 body. V zápase sme predviedli málo pozitívnych momentov, čo nestačí na úspešný výsledok. Najmä ak nás súper dostal pod tlak, situácie sme riešili veľmi zle a strácali lopty.

Young Angels U15 Košice - ZKK Tresnjevka /Záhreb/  42 : 47  (19:24)
Body: Rosa 13 /11doskokov/, Erdélyiová 12 (trojky 5/3), Holomaniová 8, Gumanová 4, Laubertová 3, Paulovičová 2/9doskokov/

V poslednom zápase proti víťazovi turnaja sme konečne začali koncentrovane, nebojácne a s dobrou obranou. Po vyhratej 1. štvrtine14:8, sme boli vyrovnaným súperom aj v ďalšom priebehu, dobre sme doskakovali a nútili súpera k chybám. O víťazovi zápasu sa rozhodovalo až  v posledných 2 minútach, ktoré zvládol lepšie súper.

Andrea Rosa:
Vedeli sme že nás čaká veľmi kvalitný súper, ak nie najlepší na tomto turnaji. Toto družstvo má veľmi kvalitné  a najmä vysoké podkošové hráčky. Vstup do zápasu sme mali veľmi dobrý a dokonca sa nám podarilo aj vyhrať prvú štvrtinu.V druhej štvrtine sme boli menej koncentrované a súper si mohol vytvoriť menší bodový náskok. Po polčasovej prestávke sa nám podarilo úspešne vkročiť do druhej polovice zápasu. Celý priebeh bol vyrovnaný, zahrali sme zopár vydarených rýchlych protiútokov,no však oni premenili ťažké strely spoza trojky a to rozhodlo o konečnom výsledku zápasu. Aj napriek prehre tento zápas hodnotím pozitívne a opäť sa potvrdilo, že obrana je základ.

Celkovo si myslím, že tento turnaj bol pre nás veľmi prospešný, stretli sme sa s kvalitnými družstvami z troch rôznych basketbalovo vyspelých krajín. Naše mladé hráčky sa mohli opäť presvedčiť, že čo im stačí na "slovenské medaily" je málo v medzinárodnej konfrontácii a keď sú rozumné a chcú v basketbale niečo dosiahnúť musia denno denne na sebe tvrdo pracovať na tréningoch. Nie je to žiadna novinka, že zaostávame v agresivite, nielen obrannej ale aj útočnej, o čom svedčí aj nízky počet strieľaných TH - 11/3, 6/3, 8/4.Slabé individuálne činnosti - najmä dribling a prihrávky majú za následok neakceptovateľný počet stratených lôpt - 34,30 a 29. Súperi mali vo svojom strede minimálne 3 hráčky, ktoré sa dokázali presadzovať bodovo v každom zápase.V našom družstve to bola jedine Erdélyiová. Na tomto turnaji sme nezaostávali v doskakovaní.