Young Angels Košice U14 absolvovali dva rozdielne zápasy v Nyíregyháze

Autor: Tomáš Drankaľuk

Nyíregyházi Kosársuli - Young Angels Košice U14 60:35 (16:2, 30:17, 6:13, 8:3)
Body: Chovaníková 8, Szmereková 7, Tkáčová 5, Bobaľová 4, Vrábľová 3, Hudecová 3, Krajňáková 2, Repková 2, Kelíšková 1

Nyíregyházi Kosársuli - Young Angels Košice U14 61:70 (12:23, 23:10, 16:17, 10:20)
Body: Szmereková 16, Tkáčová 15, Chovaníková 14, Krajňáková 11, Hudecová 5, Vrábľová 4, Kelíšková 3, Repková 2

Hodnotenie trénera Tomáša Drankaľuka:
Počas víkendu sme absolvovali ďalšie dva prípravné zápasy proti družstvu z Nyíregyházi. Z našej strany to boli dva diametrálne odlišné zápasy hlavne čo sa týka prístupu a koncentrácie na zápas. Hráčky vstúpili do prvého zápasu nesústredene a kým sa spamätali a zistili kde vlastne sú tak sme prehrávali 16:2 po prvej štvrtine. Aj keď sme v druhej štvrtine trochu spamätali v útoku tak obrana bola stále jedna katastrofa. Hráčky súpera si z nás robili trhací kalendar, obchádzali si nás ako sa im zachcelo a keď aj nedali kôš na prvý pokus tak si loptu doskočili a bez problémov skórovali alebo boli faulované a hádzali trestné hody. V tretej štvrtine sme sa trochu prebrali z toho čo sa dialo v prvej polovici, zlepšili sme hlavne obranu ale už sme nedokázali stlačiť výsledok na prijateľnejší stav.

Druhý zápas bol niečo úplne iné. Družstvo nastúpilo od prvej minúty koncentrované, čoho výsledkom bol jedenásť bodový rozdiel po prvej štvrtine v náš prospech. Bohužiaľ druhú štvrtinu sme začali nesústredene a kým sa dievčatá po štyroch minútach spamätali tak súper už vyhrával o tri body. Našťastie sme sa potom opäť naštartovali a odvtedy už to bolo vyrovnané stretnutie až do 37 minúty kde sme súperovi odskočili šnúrou 12 bodov a praktický rozhodli o našom víťazstve.

Tieto zápasy boli pre nás perfektnou previerkou do novej sezóny a ukázali nám na čom musíme ešte veľa pracovať aby sme boli pripravený nie len na slovenskú súťaž, ale hlavne na EGBL. Najväčším negatívom týchto zápasov bolo obrovské množstvo nepremenených trestných hodov čo sa nám nesmie stávať, pretože v tejto vekovej kategórii je to jeden z aspektov ktorý dokáže veľmi ovplyvniť výsledok zápasu ( 25 v prvom a dokonca 28 v druhom zápase). Pozitívom je to, že napriek vysokej prehre z prvého zapasu sme v druhom hrali presne to čo od dievčat očakávam a to nielen čo sa týka basketbalových veci ale hlavne v nasadení a agresivite.