Autor: Ivana Jalčová

ŠKBD Spišská Nová Ves - Young Angels Košice U16  70:53 (29:28)
Body: Erdélyiová 13, Spišiaková a Siladiová po 8, Rebejová 6, Gumanová 4, Majorošová a Hermannová po  3, Mačičáková , Paulovičová , Rosa  a Icsová po 2.

Hodnotenie trénerky Ivany Jalčovej:
Do tohto zápasu sme nastúpili sebavedome a hneď na začiatku sme premenili prvé strely z ďiaľky, čo nás pekne nabudilo. Bohužiaľ náš sebavedomý výkon skončil po 7 minútach, keď súper postavil vysunutú obranu. Zľakli sme sa dravej hry súpera a hádzali sme im lopty do ruky, prípadne priamo do autu. V útoku sme riešili situácie zbrklo a strieľali častokrát z nepripravených pozícii. Náš návrat do obrany bol deravý a viazla komunikácia. V druhom polčase sme sa dokázali dotiahnuť na rozdiel 5 bodov, ale bohužiaľ naša nedôslednosť v obrane bola  potrestaná  trojkou v s klaksónom. To nás zlomilo a posledné minúty si z nás súper robil trhací kalendár.

Tento zápas sme nezvládli hlavne po mentálnej stránke ale aj chybami v prevedení individuálných herných činností.

Hodnotenie Emy Siladiovej:
Do zápasu sme vstúpili s dobrou energiou, keď nám padli 3 trojky, z ktorých sme mali radosť po veľkej radosti sme stratili koncentráciu. Súper na nás pritlačil a začali sme strácať zbytočné lopty. Ako náhle sme začali prehrávať, sme zvesili hlavu a nehrali sme našu hru. Po polčase sme sa vrátili do hry na rozdiel 5-10 bodov. Nevedeli sme si poradiť s presingom, z ktorého sme dostali ľahké koše. Neodstavovali sme hráčky. Ku koncu zápasu sme sa vôbec nesústredili, nebránili sme a strácali lopty v driblingu. Tento zápas by mal mať pre nas veľké ponaučenie, že nemôžeme zvesiť hlavu keď prehrávame, ale musíme bojovať do konca.