Tesná prehra s Trnavou a víťazstvo so Sereďou Young Angels U15

Autor: Ján Krajňák

Young Angels U15 Košice - BK AŠK Slávia Trnava  44 : 47 /18:20/
Body: Laubertová 15, Víznerová 6/8asist/, Mačičáková 6/8doskokov/,Chovaníková 6/14 doskokov/, Harvánková 4, Kobularčíková 3, Majerníková a Staníková po 2

Tréner Ján Krajňák:
Úvodná štvrtina s výsledkom 2:11 a 17 stratených lôpt v nej svedčí o našom prístupe k zápasu, koncentrácii a sebavedomí. Z takého basketbalu museli bolieť oči každého z prítomných! Aj keď v ďalšom priebehu sme mali sem tam aj svetlé momenty,"festival" stratených lôpt pokračoval až do úplného konca. Celkovo 45 stratených lôpt je neospravedlniteľných a trestuhodných.

Simona Chovaníková:
Do zápasu sme vstúpili nekoncentrovane a stav po 1. štvrtine 2:11 bol pre nás veľmi zlou vizitkou. Dokázali sme sa prebrať a v polčase sme začínali od znova.Mali sme problém s prechodom do protiútoku a kopili sme chyby v rozohrávke. Straty lôpt, ktoré sme súperovi hádzali do rúk nás zrážali na kolená a ťažko vybojované lopty pod súperovým košom sme nedokázali premeniť na výhodu. Tesný zápas sme prehrali vlastnými chybami aj keď sme bojovali do poslednej sekundy o víťazstvo.Každá z nás si musí vstúpiť do svedomia, tvrdo pracovať na sebe,najmä zlepšiť prechod do protiútoku rýchlymi a presnými prihrávkami.

Young Angels U15 Košice - BK Lokomotíva Sereď  54 : 42 /26:20/
Body: Mačičáková 14, Staníková 10, Lauberová 8, Víznerová 6, Chovaníková 6/ 13 doskokov/, Majerníková 5, Mullerová 3, Kobularčíková 2

So Sereďou sme sa stretli aj 2 krát v príprave s bilanciou 1 prehra a 1 výhra. Predpoklad vyrovnaného zápasu sa potvrdil, obe družstvá sa striedali v miernom vedení, bojovalo sa o každú loptu.

Nakoniec sme si predsa len dokázali vybudovať v 2. polčase mierny 8-10 bodový náskok a hlavne udržať ho až do konca. Dobré sme doskakovali pod oboma košmi /18+35/,oproti včerajšku aj mierne obmedzili straty lôpt.

Saskia Mačičáková: Do dnešného zápasu sme vošli nekoncentrované,čo ovplyvnilo aj naše straty lôpt,ktoré boli opäť zbytočné. Prvý polčas vôbec nevychádzal podľa našich plánov,straty lôpt a doskoky nám skomplikovali výsledok.Po konfrontácii s trénerom v šatni sme si uvedomili chyby a to nám veľmi pomohlo.Začali sme hrať svoju hru,ktorá tiež nebola stopercentná,ale bola lepšia.Vo štvrtej štvrtine sme sa snažili udržať výsledok a nepustiť súpera do šancí. Nakoniec sme ustáli výsledok, čomu sme veľmi radi.