Autor: Ivana Jalčová

Young Angels Košice U17- ŠKBD Spišská Nová Ves  57:53  (33:24)
Body: Kaliuzhna 21,  Kolesárová 16,  Plavnická 10 (10 doskokov), Ištoňová 6, Kristlová 4.

Hodnotenie Tomislav Radoš:
Od prvého momentu super hral zónovú obranu  2-3, kombinovanú so zónovým pressingom, čo spomaľovalo nášu hru. Počas prvých troch štvrtín sme na to však celkom dobre reagovali a kontrolovali hru. V poslednej časti hry sme urobili zopár zlých obranných rozhodnutí a súper to využil. Naša obranná tranzícia nebola podľa našich predstáv a na tom potrebujeme pracovať. Pozitívne pre mňa bolo vidieť reakcie mojich hráčok v ťažkých chvíľach zápasu, keď bolo skóre tesné a aj to, že sme si na konci udržali vedenie a dotiahli to do víťazného konca.

ŠKBD Spišská Nová Ves – Young Angels Košice U17 49:69   (30:30)
Body: Kristlová 23b 10d,  Kolesárova 16,  Kaliuzhna 10, Plavnická 8, Schreiberová 7, Sabovčíková a Jnedrichovská 2, Harčarová 1.

Sobotňajší zápas sme začali veľmi dobre, hlavne čo sa týka obrany a dovolili sme súperovi skórovať v prvej štvrtine len 4 body.  V druhej štvrtine sme poľavili v koncentrácii a náš návrat do obrany bol veľmi zlý. Súper zrýchlil hru a začal triafať trojbodové strely po našich chybách v obrane.  Po polčasovej prestávke sme hrali opäť našu hru, ktorá bola oragnizovaná a vedeli sme využívať našu podkošovú prevahu, kde vysoké hráčky dominovali, ale dokázali aj loptu pri zdvojení vyhodiť do streleckej pozície na perimetri.

Hodnotenie Vanda Kristlová:
Bol to náš prvý zápas s týmto súperom a preto sme ho nechceli podceniť a nastúpili sme do zápasu s motiváciou , že chceme tento vyhrať. Do zápasu sme išli koncetrované a sebavedome. Prvú štvrtinu sme hrali rýchlo a zodpovedne. Druhá štvrtina však nevyšla podľa predstáv. Nevedeli sme hrať do zóny a súper premenil strely z vonku . Do druhého polčasu sme začali,ako prvú štvrtinu hrali sme kolektívne a vypomáhali sme si v obrane. Urobili sme si veľký náskok, ktorý sa už súperovi nepodarilo dobehnúť.