Autor: Ján Hricko

BKM Bardejov - Young Angels U19 Kosice 33:90 (21:41)
Body: Beráneková 15, Pahulyová 14, Urbanová 11, Knappová 10, Zahornácká 10, Čatlošová 9, Seňová 6, Machalová 6, Mikovčáková 6, Virasztóová 3

Hodnotenie trénera Jána Hricka:
Zápas sme začali dobre a s nasadením. Bolo cítiť, že baby chcú napraviť zlý dojem z prvého polčasu prvého zápasu s Bardejovom. Škoda, že sme nedokázali reagovať v obrane na chyby súperiek. Opäť inkasovaných 21 bodov za polčas je pre nás neuspokojivá skutočnosť. Druhý polčas bol kompletne v našej réžii. Inkasovaných 12 bodov nám napravilo náladu. Baby ukázali odhodlanie a silu kolektívu. Súpera sme fyzicky prevalcovali a zaknihovali tak ďalšie víťazstvo.

Hodnotenie Sofii Virazstóovej:
V odvetnom zápase proti Bardejovu sme si stanovili určitú bodovú hranicu inkasovaných bodov, ktorú sme sa snažili počas zápasu plniť. V prvom polčase sme v niektorých situáciach zlyhávali v defenzíve a tým sme umožňovali súperovi dávať “ľahké” body. V útoku sme nedodržiavali spacing a v druhej štvrtine nám robil problém útočný doskok. Aj napriek týmto nedostatkom sme už po polčase viedli výrazným rozdielom. Druhá polovica stretnutia bola z našej strany vydarenejšia. Chyby Bardejova sme trestali hrou 1 na 1, prienikmi do koša ale aj streľbou mimo trestného územia. Mínusom bol ale veľký počet našich faulov. S konečným výsledkom duelu môžeme byť spokojné, pretože nám náš stanovený cieľ unikol len o 1 bod. Zápas sa nám podarilo vyhrať značným rozdielom 90:33.