U13 si v Spišskej Novej Vsi urobili chuť

Autor: Hanka Jendrichovská

ŠKBD Spišká Nová Ves - Young Angels Yellow 2006 Košice  12:52 (4:16, 4:35, 7:40)
Body: Repková a Fleischerová 11, Lukáčová 6, Bindasová, Rusinková a Mochnacká 4, Krakovská a Výravcová 3, Pomothyová a Pelánová 2, Borošová a Kolesárová 1
Štvrtiny: 4:16, 0:19, 3:5, 5:12

Po delší herní pauze, kdy nám vypadly zápasy minulého kola, jsme vyjeli do Sp. Nové Vsi. Tento soupeř byl pro nás neznámý, protože hraje v naší kategorii poprvé. Nastoupili jsme s cílem hrát agresivně v obraně a v útoku rychle dopředu, což se nám v prvních dvou čtvrtinách celkem dobře dařilo. Ale poločasový výsledek jako by nás ukolébal a hlavně třetí čtvrtina byla hodně špatná. Dostali jsme sice pouze tři body, ale útok byl v této části hry velmi slabý. Útočili jsme do plné obrany a zahodili jsme obrovské množství jednoduchých košů. Výsledek byl i přesto jednoznačný. Všechny hráčky si s chutí zahrály a většina z nich i zaznamenala body.

ŠKBD Spišská Nová Ves - Young Angels Yellow 2006 Košice  11:61 (3:15, 7:31, 9:45)
Body:  Fleischerová a Repková 9, Krakovská, Mochnacká a Rusinková 6, Borošová 5, Karafová, Kolesárová a Pomothyová 4, Pelánová, Kačírová, Bindasová a Výravcová 2.
Štvrtiny: 3:15, 4:16, 2:14, 2:16

I druhý zápas jsme začali podobným způsobem, jako ten předchozí. Snažili jsme se hrát velmi aktivně v obraně, kde jsme získávali spoustu míčů a mohli hrát do otevřené obrany. Často jsme zakončovali  i v pozici jedna na nula, ale to co jsme dokázali zahodit, to bylo až neskutčné. Jedna vedle druhé přehazovaly koše zprava i zleva. Na výsledku zápasu to nic nezměnilo, ale proti silnějšímu soupeři a za vyrovnanějšího stavu by se nám to mohlo vymstít. Na rozdíl od prvního zápasu jsme tentokrát neměli žádné výkyvy a dokázali ho odehrát na vysoké úrovni po celou dobu. Opět se střelecky prosadila většina hráček.

Takovéto jednoznačné zápasy jsme hráli v sezóně poprvé, v přípravě jsme preferovali silnější soupeře. Bylo vidět, že každá hráčka si to užila a makala nadoraz.