U15 tesne podľahli Starej Turej

Young Angels U15 Košice - MBK Stará Turá  40 : 41 /12:22/
Body: Harvánková 8, Majerníková, Mačičáková a Chovaníková po 6, Laubertová a Mašlanková 4, Králová a Findriková po 2, Tresová a Víznerová po 1

Richard Pavľák-asistent trénera:
Zápas sme začali maximálne nekoncentrovane, preto bol stav po prvej štvrtine 3:12 pre hostí. Do polčasu sme nedokázali zlepšiť veľmi biednu streľbu spod koša a súper zaslúžene vyhral prvý polčas. Po polčase sa obraz zápasu diametrálne zmenil, začali sme agresívnejšie brániť a vďaka tomu sme získali viacero lôpt a dokázali premeniť pár ľahkých košov. V závere keď sme mali byť psychicky na koni opak bol pravdou, 8s pred koncom sme hlúpo stratili loptu súper prvotné zakončenie nepremenil, ale po úspešnom útočnom doskoku hosťujúca hráčka  premenila, nikým nebranená strelu, spoločne s klaksónom.

Emma Mašlanková:
Zápas proti Starej Turej sme začali veľmi zle. V prvom polčase sme nepremenili veľa bodov spod koša,neubránili sme ich nábehy a vniky a v obrane sme si nepomáhali. Tiež sme stratili dosť lôpt čo súper využil v protiútokoch. V druhom polčase sme začali bojovať o každú loptu, snažili sme si viac vypomáhať v obrane. Nakoniec sa nám podarilo výsledok otočiť, no kôš súpera v poslednej sekunde bol rozhodujúci a zápas sme prehrali. Môžme však ľutovať náš výkon na začiatku zápasu.

Autor fotogalérie: Radoslav Tresa