U19 bodovala cez víkend naplno

Autor: Daniel Jendrichovský

YAKE U19 KOŠICE – CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE 58:45 (30:27)
Body: Kaliuzhna 12, Bohušová 11, Plavnická 11, Vírasztoóvá 9 (5 asistencií), Kristlová 8 (12 doskokov), Harčárová 3, Kolesárová 2, Ištoňová 2, Záhornacká, Malicová, Beráneková, Mišinská

Do úvodného súťažného zápasu sme vstupovali s rešpektom. V drese súpera pôsobí viacero skúsených hráčok, ktoré pod taktovkou Jany Kováčovej určite budú patriť medzi popredné družstvá 1.ligy žien. Prvá štvrtina priniesla opatrný basketbal z oboch strán, na súperovi bolo vidieť, že v príprave toho veľa nenahral a na ihrisku sa ešte len hľadá. Na našej strane však prílišný rešpekt zväzoval ruky. Druhá štvrtina len potvrdila, že boj so zónovou obranou a skúsenosťami nám spôsobuje problém a tak sa CBK v polčase priblížilo na rozdiel troch bodov. Zo šatne sme vyšli správne nabudení a tretia štvrtina definitívne zlomila odpor súpera. Agresívnou obranou sme nútili súpera k zúfalým strelám a z následných protiútokov sme si postupne vybudovali až 20-bodový náskok. Nebyť 31 strát, ktoré sme vyprodukovali mohol byť výsledok výraznejší. Som spokojný s obrannou fázou, keď sme okrem druhej štvrtiny plnili taktiku a získali tak cennú výhru.

Vyjadrenie hráčky Barbory Kolesárovej:
"Do sobotňajšieho zápasu sme vstúpili s vedomím, že to pre nás nebude vôbec ľahký zápas. Počas celého zápasu sme cítili nervozitu z našej strany a často sme neplnili pokyny, ktoré nám boli stanovené pred zápasom. Po prvom polčase bol stav veľmi vyrovnaný a vedeli sme, ak chceme tento zápas vyhrať, musíme do toho dať omnoho viac. V druhom polčase sa nám podarilo vedenie navýšiť a tento zápas dotiahnuť do víťazného konca, no vieme, že dokážeme hrať aj omnoho lepšie."

YAKE U19 KOŠICE – ŽBK ROŽŇAVA 84:38 (52:18)
Body: Mišinská 14 (11 doskokov), Kristlová 14, Vírasztoóvá 12, Kolesárová 9, Kaliuzhna 8, Plavnická 8, Záhornacká 7, Beráneková 6 (6 asistencií), Harčárová 2, Ištoňová 2, Janíčková 2, Malicová

Iba prvá štvrtina ako tak splnila predzápasový plán. Agresívna obrana a rýchly protiútok a nacvičovanie nového útočného systému boli úlohy na celých 40 minút. No podcenenie a poľavenie na začiatku druhej štvrtiny za stavu 28:4 nás úplne rozhodilo. To čo sme predviedli v druhom polčase bol jednoznačne náš najhorší výkon v tejto sezóne. Všetkým rozhodnutiam chýbala myšlienka a rýchlosť a tak sa sympaticky bojujúci súper dostával k ľahkým zakončeniam. Máme natrénované, máme veľkú konkurenciu na každom poste, no počas tohto víkendu sme pôsobili veľmi rozhárane a napriek dvom výhram nemôžme byť spokojní. Potešil výkon Alex Mišinskej v prvom polčase, škoda že si dojem pokazila v závere zápasu zahodením viacerých čistých pozícii. Vytvoríme množstvo výrobných pozícií  pre naše podkošové hráčky, no ich úspešnosť je zatiaľ slabučká.

Vyjadrenie hráčky Alex Mišinskej:
Do nedeľňajšieho zápasu sme vstúpili s cieľom vyhrať a vytvoriť veľa rýchlych protiútokov. Aj napriek vysokému rozdielu, ktorý sme vytvorili, sme v druhom polčase poľavili a podávali sme horší výkon. Super sa dostal k možnosti nahrať pár ľahkých košov a to ich ďalej motivovalo v hre. Hru sme chceli postaviť hlavne na podkošové hračky, keďže sme mali výškovú prevahu no niektoré dobre vytvorené pozície sme na konci pokazili nesústredeným zakončením. Aj napriek tomu, že sme zápas dotiahli  do víťazného konca máme ešte veľa práce pred sebou.