Autor: Daniel Jendrichovský

U19 zdolala obe družstvá Slovana Bratislava a naďalej vedie 1.ligu

Young Angels Košice U19 – SLOVAN BRATISLAVA U19 80:34 (42:23)
Body: Kaliuzhna 17, Kolesárová 13, Ištoňová 12, Plavnická 11, Virasztoóvá 8, Mišinská 8, Jendrichovská 6, Harčárová 4, Záhornacká 2, Čatlošová 0 (9 asistencií)

Po viac ako mesačnej prestávke sme nastúpili na zápas motivovaní a úvodných 5 minút jednoznačne patrilo našej aktívnej hre na oboch stranách palubovky. Vedenie 15:0 nás však príliš skoro upokojilo, a druhá štvrtina bola hlavne v obrane veľmi slabá. My nemáme v tomto veku nárok na podcenenie a „dohrávanie“ zápasov, a tak v šatni v polčasovej prestávke padlo pár tvrdších slov. S predvedeným výkonom v druhom polčase už môžeme byť spokojní, dobre sme bránili a postupne navyšovali vedenie. V rámci prípravy na nedeľňajší zápas sme si vyskúšali nové herné systémy a zaslúžene sme si pripísali povinnú výhru.

Young Angels Košice U19 – SLOVAN BRATISLAVA 56:43 (23:21)
Body: Virasztoóvá 14, Kaliuzhna 12, Plavnická 10, Bohušová 8, Záhornacká 4, Kristlová 4 (11 doskokov, 5 asistencií), Harčárová 2, Čatlošová 1, Kolesárová 1, Mišinská, Jendrichovská, Ištoňová

Hodnotenie Daniela Jendrichovského:
Ženské družstvo Slovana vedené hrajúcou trénerkou Renátou Talajkovou má vo svojom strede viacero hráčok, ktoré vlani hrali v Extralige. V ich drese si premiéru odbila aj naša odchovankyňa Katka Knapová. Prílišný rešpekt nám dlho zväzoval ruky, a tak sme vynechávali aj čisté pozície, a aj preto skóre narastalo veľmi pomaly. Výbornou obranou sme však nedovolili skórovať ani súperovi, a tak po prvej štvrtine svietil stav 13:5. Od začiatku druhej časti nás opäť začal trápiť náš obranný doskok a tak sme do šatní odchádzali s tesným náskokom. Napriek úpornej snahe po prestávke sa nám nepodarilo eliminovať súperovu agresivitu na doskoku a skúsené hráčky súpera prebrali iniciatívu. Naša streľba v zápase bola žalostná, keď sme premenili iba dve strely z poľa z 22 pokusov, a nedali sme ani jednu trojku. Keď do konca zápasu zostávalo 8 minút súper sa ujal vedenia 40:38. Náš time-out bol pre ďalší vývoj klúčový, pretože nasledujúcich 7 minút sme vyhrali 18:0, keď sme konečne doskočili a z protiútokov dávali jeden kôš za druhým. Výborný úsek v tom čase mala Barča Bohušová. Súper iba trojkou v úplnom závere korigoval stav na konečný 15-bodový rozdiel. Pochvalu si zaslúži Zuzka Záhornacká, ktorá celý zápas dávala družstvu energiu a výbornou obranou trápila hráčky Slovana.