U15: Dvakrát úspešne na palubovkách súperov

Autor: Radko Dvorščák

Počas uplynulého víkendu /10. týždeň/ odohrali naše staršie žiačky zápasy na palubovkách súperov s rovesníčkami z klubov BK Slovan Bratislava a MIBA SLOVAKIA.

Staršie žiačky U15 2023/24, Nadstavba o 1. až 8. miesto - 4. a 5. kolo

BK Slovan Bratislava – YOUNG ANGELS U15 Košice 45:51 (16:28)
BK Slovan Bratislava: Kviečinská 14, Kabinová 13, Mikulová 7, Hambálková 4, Karasová 0 (Ševčíková 5, Jančeková 2, Nagyová, Talajková, Pavleová, Hladká a Miklovičvá po 0), tréner: Aleksandar Tomić
YOUNG ANGELS U15 Košice: Pomothyová 13, Czakóová /13doskokov/ a Daduláková po 10, Hudáková Soňa 5, Juhászová 4 (Mantičová 5, Virasztóová 4, Daru, Grelová, Vasková, Černoková a Sabová po 0),  tréner: Radko Dvorščák
TH: 6/16 – 10/19. Trojky: 3/9 – 3/6. Fauly: 21 – 6. Štvrtiny: 10:16, 6:12, 16:14, 13:12
Rozhodovali: Szarka, Galádová

Štatistika zo zápasu: BK Slovan Bratislava – YOUNG ANGELS U15 Košice, 09.03.2024

MIBA SLOVAKIA – YOUNG ANGELS U15 Košice 47:55 (27:26)
MIBA SLOVAKIA: Kňazeová 11, Orsovicsová 9 Kolenová 7, Štoffeková 4, Stachová 2 (Hájková 9, Tomková 5, Besedičová, Jochimová, Portešová, Piačková a Papánková po 0), tréner: Uroš Kutri
YOUNG ANGELS U15 Košice: Juhászová 16, Czokóová 10 /16 doskokov/, Pomothyová 8, Hudáková S. 7, Daduláková 0 (Sabová 11, Mantičová 3, Černoková, Vasková, Daru, Grelová a Virasztóová po 0), tréner: Radko Dvorščák
TH: -/- – 6/14. Trojky: -/- – 1/17. Fauly: 16 – 22. Štvrtiny: 10:10, 17:16, 11:15, 9:14
Rozhodovali: Szarka, Kollerová

Štatistika zo zápasu: MIBA SLOVAKIA – YOUNG ANGELS U15 Košice, 10.03.2024

„Odohrali sme ďalšie dva zápasy v rámci nadstavby v súťaži Starších žiačok. Predstavili sme sa na palubovkách súperov, s ktorými sme v rámci sezóny mali prvé konfrontácie. Veľmi pozitívne hodnotím, že v oboch zápasoch sa hrali vyrovnané stretnutia a o výsledku sa rozhodovalo celých 40 minút. Uhrali sme dve víťazstvá a nabrali nespočetné množstvo skúsenosti. Okrem iného sme čelili aj zóne 3-2, či presingovým obranným systémom. Rozvíjame svoj útočný aj obranný herný koncept a potrebujeme neustále zlepšovať aj taktickú stránku našej hry. Je dôležité, aby sme udržali koncentráciu a minimalizovali vypadávanie z nami nastavených pravidiel. Každá hráčka každým svojím rozhodnutím ovplyvňuje priebeh zápasu a je zodpovedná za svoj individuálny výkon ako aj za výkon družstva. Naberáme skúsenosti aj v tomto aspekte hry a máme odhodlanie sa zlepšovať.  Prehry ani výhry netrvajú večne. Dôležité je, aby sme zaznamenali progres a bavili sa tým, čo robíme. Prehry aj výhry prijímame s úctou a rešpektom. Vždy sa vieme zo všetkého poučiť a spraviť nabudúce veci lepšie. Proces učenia je neustály a uspokojenie nesmie prísť.  Počas zápasu by sme sa potrebovali dostať do stavu "Flow" (stav mysle, v ktorom je jedinec úplne ponorený do činnosti, ktorú práve vykonáva, je v nej maximálne zapojený a má pocit radosti a zábavy). Verím, že vplyvom veku, skúsenosti a tréningov sa nám podarí tomu približovať,“ vyjadril sa hlavný tréner Young Angels U15 Košice Radko Dvorščák.

Najbližšie zápasy nadstavba o 1. - 8. miesto:

Sobota 23.03.2024 na domácej palubovke s BK AŠK Slávia Trnava. SOŠ priemyselných technológií, Košice-Šaca o 15:00

Nedeľa 24.03.2024 na domácej palubovke s BKM Junior UKF Nitra. SOŠ priemyselných technológií, Košice-Šaca o 12:00