U. S. Steel Košice

U12: Sezóna zakončená ziskom striebra

Autor: Vojtech Papinčák

Naše U12-ky si na Majstrovstvách Slovenska v kategórii Staršie minižiačky v Starej Turej vybojovali strieborné medaily. Nad ich sily bolo jediné družstvo, ktoré dominovalo celému turnaju, jednalo sa o dievčatá klubu BK Klokani Ivanka pri Dunaji.

Piatok 31.05.2024

BK Lokomotíva Sereď - YOUNG ANGELS U12 Košice 38:49 (6:15, 10:10, 13:5, 9:19)

YOUNG ANGELS U12 Košice - BK Klokani Ivanka pri Dunaji 35:77 (5:32, 11:14, 7:18, 12:13)

Ako sme predpokladali, hneď v prvý deň M-SR nás čakali najťažší súperi. Prvý zápas dňa so Sereďou sme zvládli hlavne v prvej a poslednej štvrtine. Dievčatá zistili, že tento turnaj nebude prechádzka ružovou záhradou. Do druhého zápasu vstúpili naše dievčatá nekoncentrované a ustráchané, a tak bol zápas rozhodonutý už v prvej štvrtine, ktorú sme prehrali veľmi vysoko (5:32). Tento duel bol pre nás najväčším sklamaním turnaja, dievčatá nepredviedli to, čo celú sezónu trénovali a až na pár výnimiek neplnili pokyny z lavičky.

Sobota 01.06.2024

Slávia ŠKP Banská Bystrica - YOUNG ANGELS U12 Košice 32:61 (7:8, 9:21, 3:16, 13:16)

YOUNG ANGELS U12 Košice - BAM Poprad biela 44:35 (8:8, 10:6, 12:16, 14:5)

V sobotu sme si chceli po piatkovej prehre zlepšiť náladu. Stretnutie s Bystricou sme dostali pod kontrolu v druhej štvrtine. Predvedená hra nás ale veľmi tešiť nemohla. Prvý deň M-SR zanechal v sebavedomí dievčat hlbokú stopu a naša hra bola veľmi kostrbatá. Na záver zápasu potešil "buzzer beater" z polovice ihriska. V druhom sobotňajšom dueli nás čakal známy súper z Popradu. Kto očakával jednoduchý zápas, ako boli zápasy s týmto súperom počas sezóny, ten sa nemohol viac mýliť. Popradčanky na M-SR rástli každým zápasom a s nami sa im darilo premieňať ponúknuté šance. Naše hráčky mali "deku" a neboli schopné úspešne zakončiť ani jednoduché pozície. Po troch štvrtinách to bolo 30:30 a nervozita na lavičke sa dala "krájať". V štvrtej desaťminútovke sa nám konečne podarilo súperky zlomiť a doviesť zápas do úspešného konca. Po zápase čakala dievčatá pizza k MDD, čo im zlepšilo náladu.

Nedeľa 02.06.2024

MBK Stará Turá - YOUNG ANGELS U12 Košice 47:62 (8:15, 13:12, 23:15, 3:20)

V nedeľu sme hrali posledný zápas turnaja proti domácim. Situácia v tabuľke dávala šancu na zisk striebra ako domácim dievčatám zo Starej Turej tak aj Seredi. Duel hráčky začali výborne a vyzeralo to, že by nám víťazstvo nemalo ujsť. V tretej štvrtine sme ale nechali súpera nadýchnuť a bola z toho ešte dráma. Domáce vyhrávali 44:42 a začínala posledná perióda. Naše dievčatá ale zahrali svoju najlepšiu desaťminútovku na celom turnaji a vysokým nasadením a bojovnosťou nedali súperkám šancu. Poslednú časť vyhrali 20:3 a mohli sme sa tešiť zo zisku striebra.

Vojtech Papinčák, asistent trénerky YOUNG ANGELS U12 Košice: "Na majstrovstvá sme sa všetci tešili. Rozlosovanie nám veľmi neprialo a hneď na úvod sme museli odohrať zrejme najťažšie zápasy sezóny 2023/24. Ale nakoniec sa potvrdilo porekadlo "Zlý začiatok, dobrý koniec," a tešili sme sa z druhého stupienku na bedni. Turnaj nám ukázal, na čom ešte musíme pracovať, aby sme sa posúvali stále vpred. Ďakujeme dievčatám, že až na zápas s Ivankou pri Dunaji vždy v sebe našli silu a dohrali zápasy poctivo až do konca."

Autor fotogalérie: Roman Jurko Zdroj fotogalérie: youngangels.sk