U. S. Steel Košice

U15: Dievčatá v Ostrave s bilanciu jedna výhra - tri prehry

Autor: Daniel Jendrichovský

Družstvo YOUNG ANGELS Košice do 15 rokov vycestovalo na víkendový turnaj do Ostravy, na ktorom sa v ich kategórii zúčastnilo 11 družstiev z Poľska, Slovenska a Čiech. Našim mládežníčkam sa nie veľmi darilo, uspeli len v jedinom zápase zo štyroch, keď dokázali zdolať slovenský tím zo Starej Turej.

Ostrava Cup 2024, kategória U15 - výsledky

YOUNG ANGELS Košice – OSK Olomouc (CZE) 55:61

YOUNG ANGELS Košice – BK Lvice Litoměřice (CZE) 42:79

YOUNG ANGELS Košice – MBK Stará Turá 44:31

YOUNG ANGELS Košice – BKM Petržalka 29:42

Daniel Jendrichovský, generálny manažér Young Angels Academy: „U15-ka v Ostrave neprekročila svoj tieň, i keď niektoré pasáže zápasov boli veľmi vydarené. Hneď po príchode sme odohrali asi náš najlepší zápas, ktorý sme mohli a aj mali vyhrať. Neodkázali sme si však poradiť s jednou hráčkou súpera, ktorá nás v závere zápasu porazila sama. Naše reakcie na clony sú pomalé a výpomoc zo slabej strany zatiaľ takmer neexistuje. Útočne to bolo celkom dobré, presadilo sa viacero hráčok, no zápas sme si prehrali v obrane.

V druhom stretnutí nám celý prvý polčas trvalo, kým sme dokázali loptu preniesť na útočnú polovicu. Do zónového pressingu sme nikdy nehrali, a tak súper pohodlne trestal naše straty (polčas 12:49). Druhý polčas bol výrazne lepší (30:30), keďže sme sa zlepšili v organizácii útoku a premenili niekoľko striel za tri body.

V skupine o 9. až 11.miesto sme najprv zdolali v dobrom zápase Starú Turú, no v poslednom duei nám zvlhol strelný prach. Proti Petržalke sme za prvú štvrtinu strelili iba dva body a za polčas len 11. Súper síce dobre bránil, no zápas hlae nevyšiel našim dvom najlepším hráčkam na turnaji Sofii Kločkovej a Nine Hosovej, ktoré zaznamenali iba 2 body. V predchádzajúcich troch zápasoch boli našimi najlepšími strelkyňami a líderkami družstva. Máme pred sebou ťažkú úlohu a iba trpezlivosť stačiť nebude. Viacero hráčok nedokázalo preniesť na ihrisko to, čo predvádzajú na tréningu."