U. S. Steel Košice

U19: V Čechách dvakrát víťazne

Autor: Daniel Jendrichovský

Popri účasti žien na medzinárodnom turnaji v Hradci Králové sa podarilo dohodnúť dva prípravné zápasy v Čechách aj pre družstvo junioriek, ktoré si v Brne a v Hradci pripísali dve pekné výhry proti kvalitným súperom.

Vo štvrtok si o výrazných 22 bodov poradili s juniorkami KP TANY Brno a v piatok zdolali o 5 bodov aj úradujúceho majstra ČR tejto kategórie zo Sokola Hradec Králové. Dievčatám môžeme len zagratulovať k výborným výkonom.

KP TANY Brno U19 (CZE) - YOUNG ANGELS Košice U19 46:68 (25:24)
Košice: Mandelíková 13, Šedivá 12, Dubecká 9, Fleischerová 6, Mišendová a Pelánová po 5, Kaňuchová a Slivkárová po 4, Pomothyová, Čatlošová a Molčíková po 3, Lániková 1

Sokol Hradec Králové U19 (CZE) - YOUNG ANGELS Košice U19 74:79 (44:36)
Košice: Mandelíková 15, Molčíková 14, Šedivá 12, Čatlošová 10, Kaňuchová a Pelánová po 8, Dubecká a Slivkárová po 6, Fleischerová, Pomothyová, Mišendová a Lániková po 0

Daniel Jendrichovský, generálny manažér Young Angels Academy:

„Vo štvrtok, poceste na ženská turnaj v Hradci Králové, sme sa zastavili na vopred dohodnutý prípravný duel pre naše Juniorky v Brne. Prvý polčas bol z našej strany veľmi slabý, čo sa po tak dlhej ceste dalo očakávať. Po troch minútach druhého polčasu sme prehrávali 29:24, no od tohto momentu sme pritvrdili v obrane a postupne budovali náš náskok až na konečný rozdiel 22-och bodov. Trápili sme sa pri zakončení najmä z podkošového priestoru, no spokojní môžeme byť s tým, ako sme si posúvali loptu.

V piatok hneď po príchode do Hradca Králové sme si sme zmerali sily s domácim družstvom U19, ktoré je úradujúcim majstrom Českej republiky. A bol to výborný zápas, domáce hrali rýchlo dopredu a celý prvý polčas sme s nimi nestačili behať (44:36). Po zmene strán sme výrazne zlepšili návrat do obrany a do plných sa domáce presadzovali veľmi ťažko. Postupne sme zápas otočili a tretiu štvrtinu sme vyhrali 6:20. Štyri minúty pred koncom sme viedli 67:61, no domáce 7-bodovou šnúrou zápas otočili. Následne Lenka Dubecká a Alexandra Molčíková premenili trojbodové strely a definitívne zlomili zápas v náš prospech. Pochvalu si za výborný výkon zaslúži najmä Saška Molčíková.

Výhra teší najmä preto, že sme šesticu hráčok museli šetriť na ženský zápas, ktorý začínal hneď po zápase junioriek, a tak minutáž žiadnej basketbalistky nepresiahla číslo 20.“