U. S. Steel Košice

U13: Nová sezóna začala víťazne

Autor: Vojtech Papinčák

Začiatok sezóny sa vydaril, podarilo sa nám dvakrát vyhrať v Starej Ľubovni a dvakrát poraziť Bardejov na domácej pôde. V Ľubovni sme však vyhrali napriek nášmu zlému výkonu. S Bardejovom to už bolo výrazne lepšie.

Mladšie žiačky U13 2024/25, Východ - 1. a 2. kolo

ŠŠK BASKET Stará Ľubovňa - YOUNG ANGELS Košice 31:46 (10:6, 7:13, 13:12, 1:15)

ŠŠK BASKET Stará Ľubovňa - YOUNG ANGELS Košice 30:37 (3:8, 6:12, 14:9, 7:8)

Vojtech Papinčák, asistent trénerky YOUNG ANGELS Košice U13: "Prvé zápasy novej sezóny sme odohrali v Starej Ľubovni. V úvode prvého zápasu bolo vidno, ako nervozita zväzuje našim dievčatám ruky. Prvú štvrtinu sme dokonca prehrali. Po prestriedaní sme sa v druhej perióde ukľudnili a otočili výsledok v náš prospech. Tretia desaťminútovka bola síce herne v našich rukách, ale bodovo sme to nedokázali potvrdiť. Až v poslednom dejstve sme súpera ubránili a konečne aj premenili naše šance. Náš výkon z prvého stretnutia sme si preniesli aj do úvodu toho druhého. Prvý polčas sme hrali našu hru a zdalo sa, že to v kľude zvládneme dohrať do víťazného konca. Ale aby nebola nuda, tak v tretej štvrtine sa naše dievčatá rozhodli zdvihnúť trénerom tlak a predviedli jednu tragédiu za druhou. Súperovi dovolili znížiť na rozdiel štyroch bodov, no po inetnzívnom dohovore sa nám nakoniec podarilo zápas vyhrať.

Po prvých dvoch súťažných zápasoch sezóny sme mali zmiešané pocity. Nedokázali sme na ihrisku predviesť nové natrénované veci. Čo však bolo horšie, nedarilo sa nám ani v činnostiach, ktoré sme už mali mať zvládnuté z minulých sezón. Najhoršia bola úspešnosť zakončenia, zahodili sme neskutočné množstvo pokusov."

Mladšie žiačky U13 2024/25, Východ - 3. a 4. kolo

YOUNG ANGELS Košice - BKM Bardejov 65:26 (13:9, 20:9, 11:4, 21:4)

YOUNG ANGELS Košice - BKM Bardejov 60:33 (17:4, 16:7, 10:17, 17:5)

Vojtech Papinčák, asistent trénerky YOUNG ANGELS Košice U13: "Po zápasoch v Starej Ľubovni sme mali dva týždne, aby sme sa pripravili na súpera z Bardejova. Dievčatám bolo prehovorené do duše, prešli sme si na tréningoch jednotlivé činnosti a tešili sa na sobotu. Do zostavy nám zasiahli nejaké choroby a zranenia, napriek tomu sme boli v sobotu pripravený ukázať to najlepšie, čo vieme. V prvom zápase sme sa prvých päť minút rozbiehali, ale potom už dievčatá ukázali, že si vzali slová trénerov k srdcu a predviedli veľmi pekný a bojovný výkon. Druhý duel bol podobne ako ten v Ľubovni do polčasu v totálnej pohode. Prišla však tretia štvrtina a výpadok v našom výkone spôsobil, že sme ju prehrali 10:17. Našťastie v štvrtej časti sme sa vrátili k dobrej hre a zápas vyhrali.

Proti Bardejovu ukázali dievčatá výrazne lepší výkon ako dva týžden predtým v Ľubovni. V oboch zápasoch sme dali viac ako šesťdesiat bodov, zahrali si a dokonca aj bodovali všetky hráčky, ktoré boli na lavičke. Verím, že ich to povzbudí do ďalšej práce na tréningoch."

E-mail: infoinfo(at)youngangels.sk