U. S. Steel Košice

U19: Štart prvoligovej sezóny s výhrou o takmer 30 bodov

Autor: Daniel Jendrichovský

V nedeľu odštartovalo novú sezónu aj naše juniorské družstvo, štyri z dievčat do 19 rokov si v sobotu na Pasienkoch úspešne zahrali Tipos extraligu žien a včera sa opäť víťazne predviedli v 1. lige na palubovke Popradu, kde s prehľadom zvíťazili o takmer 30 bodov.

Úplne perfektné bolo to, že v telocvični na ZŠ Komenského sa na palubovku postupne dostali všetky hráčky, ktoré boli na zápasovej súpiske tímu a všetkých dvanásť sa dokázalo aj strelecky presadiť, najviac sa v tomto smere darilo striedajúcej Lenke Dubeckej a v základe pôsobiacej Tamare Mandelíkovej.

1. liga ženy, Mladé ženy U23 a Juniorky U19 2024/25 - 1. kolo

BASM Poprad - YOUNG ANGELS Košice U19 55:84 (31:54)
Najviac bodov Popradu: Rothová 24, Rigová 7, Dlugošová 6
Košice: Mandelíková 12, Pelánová 8, Čatlošová 7, Hudecová 6, Pomothyová 2 (Dubecká 13, Červeňáková 9, Slivkárová 7, Lániková a Kaňuchová po 6, Molčíková 5, Mišendová 3)
Štvrtiny: 11:27, 20:27, 15:16, 9:14
Rozhodovali: Jozef Špirka, Eduard Cetl

Daniel Jendrichovský, asistent tréner YOUNG ANGELS Košice U19: "Vstup do úvodneho stretnutia spoločnej prvoligovej sútaže žien, mladých žien a junioriek bol veľmi vydarený. Po piatich minútach sme viedli 18:0, keď sme boli sústredení v obrane a v útoku sme si trpezlivo vypracovali čisté pozície. Domáce sa potom otriasli a vo zvyšnej časti zápasu nám boli vyrovaným súperom. Náš náskok sa v priebehu duelu pohyboval medzi 20 až 30 bodmi. Spokojný som s útokom, keď sme si dokázali pripravovať nebránené strely, no chýbala vyššia úspešnosť. Horšie to bolo v obrane, chyby, ktoré robíme, sa neustále opakujú, čo je väčšinou z dôvodu návykov v mladších kategóriách a lenivosti. Priveľmi sa spoliehame na výpomoc v obrane a ľahko prehrávame súboje jedna na jedna. Zápas nedohrala výborne hrajúca Nela Čatlošová, ktorá sa už pár týždňou trápi s narazenými prstami na oboch rukách. Teší ma, že basketbal baby bavil, no niekedy to viedlo k ľahkovážnym stratám, keď chceme dávať hneď finálne pasy. Minúty sme rozdelili rovnomerne a som rád, že všetkých 12 hráčok sa zapísalo do streleckej listiny."