daruj 2%

Výsledky odohratých zápasov Young Angels Academy počas víkendu (02.-04.02.2018)

Autor: youngangels.sk

Prinášame výsledky odohratých zápasov jednotlivých družstiev Young Angels Košice počas uplynulého víkendu.

JUNIORKY Young Angels Blue

BK AŠK SLÁVIA TRNAVA - YOUNG ANGELS KOŠICE Blue 55:72 (25:30)
Body: Virasztóová 13(4 zisk.), Bohušová B. 11(5 zisk.), Burdová 7(8 dosk.), Čatlošová 6(10 dosk.), Kaliuzhna, Sanisloová a Beráneková po 6, Záhornácka 5, Pahulyová 4, Barabášová a Basová po 3, Kolesárová 2
Tréner: Juraj Probala

Hodnotenie hráčky Terky Burdovej:
Do zápasu s Trnavou sme šli s cieľom vyhrať a podať čo najlepší výkon. Na palubovku sme nastúpili s odhodlaním, avšak potom nám prestali padať strely a stratili sme pár lôpt. Aj preto sa na nás Trnava stále doťahovala. V druhom polčase sme zlepšili streľbu aj obranu a pôsobili koncentrovane. Nakoniec sme zvíťazili o 17 bodov.

Hodnotenie hráčky Timi Čatlošovej: 
Do zápasu s Trnavou sme nevstúpili naplno koncentrované. Súper hral celý zápas zónu. V prvom polčase sme mali problém hrať do zóny. Mali sme nízku úspešnosť streľby z vonku, nestihali sme sa vraciať do obrany a dostávali sme ľahké koše z protiútokov. V druhom polčase sme začali lepšie brániť. Začali sme hrať svoju hru a vytvorili sme si náskok, ktorý sme si udržali až do konca zápasu.

BK SLOVAN BRATISLAVA - YOUNG ANGELS KOŠICE Blue 53:47 (30:23)
Body: Bohušová B. 11, Čatlošová 10, Pahulyová 9(9 dosk., 3 zisk.), Kaliuzhna 9(8 dosk., 5 zisk.), Záhornácka 4, Sanislóová a Beráneková po 2, Kolesárová, Barabášová
Tréner: Juraj Probala

Hodnotenie hráčky Sandry Pahulyovej: 
Dnešný zápas bol veľmi náročný. Súper bol skúsenejší ako my. V šatni pred zápasom sme si povedali podstatné veci. Už od prvej štvrtiny sme sa snažili držať so súperom tempo a nedovoliť mu urobiť si náskok. Podstatné bolo, aby sme nikdy neprestali hrať a bojovali. Súper hrál veľmi rýchlu hru. Tempo celého zápasu bolo veľmi rýchle. V druhej štvrtine sme na súpera chceli pritlačiť ešte viac. Darilo sa nám brániť a´aj získavaťˇpár lôpt v náš prospech. Z doskočených a získaných lôpt sme dali dôležité body. Trēner nás celý čas podporoval  a hecoval. V druhom polčase sme nabehli ale súper vyhrával stále o pár bodov. Zápas sme sa snažili otočiť v náš prospech. Výhra nakoniec ostala u nášho súpera. Tento zápas ale neskončil pre nás neúspešne. Pre nás je to dobrý výsledok aj keď výhra by tešila ešte viac. Všetky sme bojovali a podali veľmi dobrý výkon. Každá jedna sme pristúpili koncentrovane k celému  zápasu. Som veľmi rada ,že ani jedna z nás sa nezľakla a bojovala.

Hodnotenie hráčky Barbory Bohušovej: 
Pred súperom sme mali rešpekt, nakoľko niektoré hráčky hrajú extraligu, boli skúsenejšie, vyššie a staršie ako my. Do zápasu sme od prvej sekundy vstúpili koncentrovane. Udržiavali sme si tempo hry so súperom, hrali sme rýchlo dopredu a snažili sme sa získať každú loptu. Ku koncu druhej štvrtiny sme začali ešte viac tlačiť v obrane na súpera a podarilo sa nám dať dôležité koše. V druhom polčase sme sa snažili dávať loptu pod kôš na pivotky, ktoré sa vedeli presadiť v hre 1 na 1. Podali sme kvalitný výkon aj ked sme zápas prehrali o 6 bodov.

Hodnotenie víkendu trénerom Jurajom Probalom:
Za prístup a bojovnosť počas celého víkendu patrí dievčatám veľká pochvala. V sobotu sme narazili na súpera, ktorý stál 40 minút v zónovej obrane čo nám dalo kopec priestoru na streľbu z dlhých a stredných vzdialeností. Po trošku utrápenom prvom polčase však dievčata v tretej štvrtine zabrali na svoj štandardný výkon a odskočili súperovi po ľahkých košoch na pohodlný rozdiel, ktorý sme si v závere ustrážili a stretnutie vyhrali o 17 bodov. Osobne ma teši, že do súboja zasiahlo všetkých dvanásť hráčok a takisto sa všetky zapísali do streleckej listiny.

V nedeľu však proti nám stál super, ktorý má skúsenosti aj zo ženskej Extraligy a je jedným z favoritov  našej súťaže. Aj keď sa nám tento zápas nepodarilo vyhrať, dievčatám patrí obrovská poklona za prístup, nebojácnosť a disciplinu. So superom sme držali celý zápas krok a nedovolili sme mu vytvoriť si náskok, ktorý by mu dovolil zvolniiť alebo si vydýchnuť. Osobne si myslím, že pri troške šťastia a s väčšími skúsenostami sme tento zápas mohli aj vyhrať, ale príjmam túto prehru, pretože nám ukazala reálne možnosti nášho mladého tímu a fakt, že dievčatá sú na správnej ceste. S týmto víkendom som maximálne spokojný a dievčatám aj touto cestou ďakujem a gratulujem.

JUNIORKY Young Angels Yellow

BK Slovan Bratislava : YA "Yellow" Košice  59:53 (27:25)
Body: Knappová, Machalová, Flešárová a Urbanová po 9, Hartmanová 8
Tréner: Radko Dvorščák, asistent trénera: Branislav Brliť

Vyjadrenie trénera Radka Dvorščáka:
Tomuto zápasu sme pripisovali obzvlášť dôležitosť, nakoľko vieme, že ide o nášho najväčšieho rivala. V úvode stretnutia sme sa prezentovali slabším rozbehom a chvíľu nám trvalo kým sme sa dostali do akej takej hernej pohody. Mrzieť nás môžu zranenia dvoch hráčok počas zápasu čo výrazne oslabilo našu rotáciu, no to k športu jednoducho patrí. Potrebujeme sa oprieť určite do ďalšej časti súťaže o lepšiu a hlavne včasnejšiu komunikáciu v obrane. Tiež nemôžme byť spokojný s úspešnosťou TH. Miestami nám chýbala pohoda a rozvážnosť v zápase. Je veľkou škodou, že takýchto vyrovnaných stretnutí, kde sa vždy bojuje o každú jednu výhodu neodohráme v súťaži viac. Prehrali sme zápas, no liga sa z ďaleka nekončí a my ideme ďalej pracovať, aby sme sa posúvali a basketbalovo rástli.

Vyjadrenie hráčky Dominiky Urbanovej:
Vedeli sme, že zápas so Slovanom bude jeden z najťažších ak nie najťažší, obzvlášť keď hráme na ich palubovke. Do zápasu sme vstúpili koncentrovane, no súper sa chytil vedenia. Prvú štvrtinu sme sa snažili držať čo najmenší rozdiel. V druhej štvrtine sa nám zranili dve hráčky, čo nás dosť zasiahlo keďže nás mohlo pokračovať len 8. Našťastie sme sa nevzdali, vrátili sa do hry rýchlymi košmi a tým stiahli vedenie súpera len na dva body. Začiatok druhého polčasu nebol podľa našich predstáv, chýbala nám komunikácia v obrane a dostali sme tak zbytočné koše, takže sme zlyhali hlavne po defenzívnej stránke. Súper nám odskočil na 10 bodov a takýto náskok si držal až do začiatku štvrtej štvrtiny. V poslednej časti sme sa snažili zlepšiť obranu, padli nám aj strely za 3 body a podarilo sa nám znížiť náskok. Bohužiaľ v trestných hodoch bola naša úspešnosť veľmi nízka, čo takisto ovplyvnilo záver zápasu.

BK Slávia AŠK Trnava : YA "Yellow" Košice  32:80 (20:43) 
Body: Hartmanová 18, Machalová a Urbanová po 15, Knappová a Ušalová po 9, Mikovčáková 8
Tréner: Radko Dvorščák, asistent trénera: Branislav Brliť

Vyjadrenie trénera Radka Dvorščáka: 
Na našom nedeľnom stretnutí sa výrazne podieľala únava zo soboty. Som rád, že hráčky to zobrali za správny koniec a po rozbehnutí nedali súperovi väčšiu šancu na vyrovnanejší zápas.U útoku sme si dobre posúvali loptu a dokázali si vytvoriť vhodné strelecké pozície. Celý zápas sme s prehľadom kontrolovali čoho dôkazom je aj naše hladké víťazstvo.

Vyjadrenie hráčky Alexandry Ušalovej: 
Zápas s Trnavou sme nemohli brať na ľahkú váhu a to hlavne po včerajšom ťažkom zápase. Vedeli sme že naše sily už nebudú stopercentné a hrať celý zápas do zónovej obrany nebude jednoduché. Avšak, so šťastím v streľbe sme to zvládli pomerne dobre a zápas odohrali podľa našich predstáv.

STARŠIE ŽIAČKY Young Angels 2003

BKM Junior UFK Nitra - Young Angels 2003 Košice 47:52 (22:27)
Body: Kolesárová 11b (14 doskokov), Kupčová 13, Siladiová 8, Filická 5, Hermannová 4, Spišiaková a Marciňáková po 3, Mišinská a Icsová po 2, Rebejová 1
Tréner: Ivana Jalčová

Hodnotenie trénerky Ivany Jalčovej :
Po dlhšej zápasovej odmlke, sme nastúpili proti súperkam z NItry, ktoré nás statočne vytrápili.Ich agresívna a aktívna obrana nám robila problémy  a veľmi ťažko sme sa vedeli presadiť v postupnom útoku. Dokázali sme si síce vytvoriť strelecké pozície, ale pod tlakom súpera sme boli vo väčšine prípadov  neúspešné. Búrlivá rodičovská atmosféra burcovala domáce hráčky a nás dostávala pod tlak. Dievčatá sa aj napriek nervozite nezľakli a dotiahli sme zápas do víťazného konca. Som veľmi  rada, že sme odohrali takýto ťažký zápas, pretože doteraz sme v slovenskej lige vyhrávali bez problémov. Takéto stretnutia,  kde sa bojuje do poslednej sekundy o výhru a dievčatá sú pod tlakom celý zápas, sú  vynikajúcou školou a pomáhajú nám v napredovaní.

Hodnotenie hráčky Mirky Marciňákovej:
V sobotu nás čakal zápas na palubovke súpera,s ktorým sme sa v tejto sezóne ešte nestretli a tak sme nevedeli čo od nich čakať.Napriek tomu sme si mysleli, že to bude jednoduchší zápas, no hneď v úvode sme sa presvedčili o tom, že to až také jednoduché nebude. Na začiatku sme sa veľmi ťažko rozbiehali a robili veľa zbytočných chýb za ktoré nás súper potrestal, taktiež sme mali veľa hlúpych faulov a tak sme im darovali veľa trestných hodov. Polčas sme vyhrali o 5 bodov a do druhého sme chceli vstúpiť oveľa lepšie a vytvoriť si rozhodujúci náskok čo sa nám ale nepodarilo a do konca to bol boj.Nitra hrala agresívnu obranu a mali sme s tým často problémy, v obrane sme im nechávali veľa priestoru a oni to využívali. Sme radi že sme to vybojovali a dotiahli do víťazného konca avšak musíme na veľa veciach popracovať a viac premieňať jednoduché príležitosti z pod koša a tiež trestné hody. V dnešnom zápase sme mali veľmi slabú úspešnosť streľby a v ďalších zápasoch sa nám to môže vypomstiť.Musíme sa ale poučiť a postupne odstraňovať nedostatky,no takéto nervózne zápasy nás budú posúvať vpred

BK Klokani Ivanka pri Dunaji - Young Angels 2003 Košice 33:64 (6:38)
Body: Siladiová 11, Marciňáková 10, Kolesárová 8, Kupčová 7, Filická a Mišinská 6, Rebejová 5, Janíčková a Hermannová po 4, Icsová 2, Spišiaková 1
Tréner: Ivana Jalčová

Hodnotenie trénerky Ivany Jalčovej :
Tento zápas sme hrali veľmi nevyrovnane. Začali sme veľmi slabou prvou štvrtinou, kde sme pôsobili zaspato, pomaly a nekoncentrovane. V druhej časti hry, dievčatá zabrali naplno v obrane aj v útoku  a dokázali sme uhrať štvrtinu 28:0. V druhom polčase sme opäť poľavili a  dovolili súperkam skórovať veľmi jednoducho po našich chybách.Náskok sme si ale udržali a zápas kontrolovali do konca.  Stretnutie aj koncentráciu dievčat  po polčase trošku narušilo zranenie Emy Siladiovej, ale som rada, že to nakoniec s ňou dobre dopadlo. 

Hodnotenie hráťky Lucii Kupčovej:
Do zápasu sme vkročili nesprávnou nohou. V prvej štvrtine sme sa prispôsobili hre súpera. Preto sme ju vyhrali len o 4 body. Druha štvrtina bola omnoho lepšia. Začali sme brániť agresívne a z toho sme získali veľa lôpt a tak sme dali veľa ľahkých košov z protiútokov, súperovi sme v tejto štvrtine nedovolili dať ani bod. V druhom polčase sme chceli pokračovať v hre z druhej štvrtiny ale sa nám to nepodarilo a tretiu štvrtinu sme prehrali. V tomto zápase sme mali veľa vynechaných košov z pod koša a stratených lôpt no aj tak sa nám podarilo ukončiť zápas víťazstvom.

Young Angels 2004

BK Klokani Ivana pri Dunaji : Young Angels 2004 Košice 42 : 61 (15:12, 10:12, 8:24, 9:13)
Body: Gumanová 17 b., Erdélyiová 11b., Laubertová 9 b., Kyseľová 8 b., Rosičová 6b., Majerníková 5b., Drimáková 3b., Olejníková 2b.
Tréner: Marián Matyáš, asistent trénera: Zuzana Bednáriková

BKM Junior UKF Nitra : Young Angels 2004 Košice 73 : 36 (18:13, 24:5, 14:10, 17:8)
Body: Gumanová 9 b., Erdélyiová 8 b., Majerníková 8 b., Laubertová 6 b., Kyseľová 4 b., Mackulínová 1b.
Tréner: Marián Matyáš, asistent trénera: Zuzana Bednáriková

Hodnotenie trénerov:
Na zápasy sme odcestovali v oklieštenej zostave, kedy nám chýbalo až 5 hráčok. V zápase s Ivankou p. D. sme mali trošku ťažší rozbeh, no zlepšenou agresívnou obranou po celom ihrisku sme hru súpera úspešne eliminovali a vyhrali výrazným rozdielom. Naše absencie boli hlavne cítiť na druhý deň v zápase s Nitrou, kedy sme od prvých minút pôsobili zaspato a unavene. Táto naša kríza sa s plynúcim časom iba prehlbovala, na súpera sme nestačili kondične, strácali ľahké lopty v driblingu a pri prihrávkach, čo samozrejme Nitrianky využili a dostávali sme kôš za košom z rýchleho protiútoku. Dúfame, že sa dievčatá čím skôr uzdravia a nabehneme opäť do nášho tréningového a zápasového tempa.

Young Angels 2007 Blue

Young Angels 2007 Yellow - Young Angels 2007 Blue 35:46 (22:31)
Body:
Červeňáková 12, Vargová 8, Kaňuchová 6, Čatlošová 6, Lukčová 4, Neradová V. 4, Neradová E. 3, Ďuricová 2, Fančovičová 2, Koperová 2, Cmorejová 1
Tréner: Petra Sukubová, asistent trénera: Petra Dvorščáková

3x3 –Young Angels2007 Yellow - Young Angels 2007 Blue 11:9
Tréner: 
Petra Sukubová, asistent trénera: Petra Dvorščáková

Vyjadrenie trénerky: Petra Sukubová, Petra Dvorščáková
Do zápasu, kde sme hrali s našimi ″anjelkami” sme vstúpili veľmi nervózne. Dvojmesačná pauza v lige sa na nás plne odzrkadlila. Robili sme zbytočné chyby, nepresne a zbrklo zakončovali, prihrávali.  Vyzdvihnúť by som chcela obranu, kde si dievčatá pomáhali, snažili sa odstavovať a aktívne bránili hráčku s loptou. V útoku sa presadilo 11 dievčat, čo je tiež dobrým signálom do budúcnosti a najlepšie strelkyne sú len 2008, ktoré ich ročníková liga čaká až ďalšiu sezónu.

Young Angels 2007 Yellow

YOUNG ANGELS 2007 Yellow  -  YOUNG ANGELS 2007 Blue  -   35:46  (12:21)  
Body: Šedivá 10, Frigová 10, Hudecová 6, Mandelíková 4, Dubecká 3, Harčarová  2
Tréner: Milan Mišinský, asistent trénera: Richard Pavľak

Hodnotenie zápasu:
Hráčky zvládli zápas zo silným súperom v ktorom vlastnými chybami sa pripravili aj o možnú výhru,ktorá by ich posunula o krok ďalej.Pre dievčatá aj napriek veľkej maródke" Gratulujem " a verím že vynaložia ešte  viac úsilia v tréningoch aby zvládli takýto zápas.

 
Fakturačné údaje

YOUNG ANGELS ACADEMY, o.z.
Sídlo: Werferova 3, 040 11 Košice

IČO: 503 920 69
DIČ: 2120342070

Peňažný ústav: Tatrabanka a.s.
IBAN: SK05 1100 0000 0029 4102 7028
SWIFT: TATRSKBX

Kontaktné osoby

Hana Jendrichovská
štatutárny orgán občianskeho združenia
E-mail: info@youngangels.sk

Tomáš Drankaľuk
manažér mládeže
tel.: +421 908 994 605

Tel./sekretariát: 055 2850020 kl. 242