Úvod sezóny Young Angels Košice U17 vs Young Angels Košice U16

Autor: Ivana Jalčová

Young Angels Košice U16 - Young Angels Košice U17  29:60 ( 12:39)
Young Angels Košice U16
Body:
 Siladiová 10, Spišiaková 6, Majorošová 4, Mačičáková 4, Kupčová 2, Rosa 2(9 doskokov), Erdélyiová 1

Hodnotenie trénerky Ivany Jalčovej:
V našom prvom vystúpení v sezóne sme si zmerali sily s našimi staršími kolegyňami. Dievčatá mali prílišný rešpekt a prvá štvrtina v podstate rozhodla o výsledku, keď si súper urobil vysoký náskok. Stratené lopty, obranný doskok boli klúčové v tomto zápase. Druhý polčas bol z našej strany trochu lepši a predviedli sme aj pekné akcie i keď nie všetky sa nám podarilo úspešne zakončiť. Bol to náš prvý spoločný zápas a bolo vidieť, že sa dievčatá ešte hľadajú.

Hodnotenie Emmy Hermannovej:
Prvý súťažný zápas sme odohrali proti našim starším dievčatám U17. Zo začiatku sme mali pekné momenty, ale potom nám už nič nepadalo a nevychádzalo. Druhý polčas sme sa nevedeli vrátiť do zápasu, súper zvyšoval skóre a zápas sa len dohrával. Takéto zápasy budeme hrať v sezóne častejšie a v každom z nich budeme získavať mnoho nových skúseností.

Young Angels Košice U17
Body:
  Kaliuzhna 12 , Ištoňová 10 , Kristlová 9 .

Hodnotenie trénera Tomislava  Radoša:
Nás plán pred zápasom bolo hrať po doskoku, koši alebo získanej lopty, tak rýchlo dopredu ako sa len bude dať. Myslím si , že sme prvých 5 minút splnili náš cieľ a vytvorili sme si dostatočný dvojciferný náskok. Od začiatku sme kontrolovali priebeh hry a výsoký náskok nám umožnil zapojiť do zápasu všetky hráčky. .

Hodnotenie Vanda Kristlová:
Prvý zápas sezóny za kadetky bol prvé minúty vyrovananý.No potom sme sa rozbehli a spravili sme si náskok.Družstvo sme poznali kto ako hrá poznali sme silné aj slabé strany súpera.Po polčase sme už nemali take nasadenie ale náskok bol príliš vysoký a súperovi sa nepodarilo to dorovnať.

Young Angels Košice U17 - Young Angels Košice U16 53:43 (23:18)
Young Angels Košice U17
Body: Kristlová 11, Kolesárová 10,  Jendrichovská 7- Spišiakova 8, Rebejová 8, Erdélyiova 7

Hodnotenie Tomislav Rados:
Tento zápas sme nezačali tak, ako deň predtým a tak akoby  sme chceli.  Preto sem boli počas celého stretnutia mimo rytmu. Určite potrebujeme pracovať na všetkých aspektoch hry, špeciálne na návrate do obrany a na obrane v situácii 5 na 5. Súperovi sme dovolili skórovať ľahké koše z trestného územia. Verim, že ak zlepšíme našu obrannú činnosť tak ako chceme, budeme schopní skórovať z rýchleho protiútoku, ale je to dlhý proces a ja neočakávam zmeny za 1 či 2 mesiace. Každopádne gratulujem mladším anjelkám za predvedený bojovný výkon.

Hodnotenie Mirka Marciňaková:
Nedeľnajší zápas sme začali veľmi nekoncentrovane pretože sme podcenili súpera po sobotňajšom víťazstve o viac ako 30 bodov. Počas celého zápasu nám chýbala väčšia energia a agresivita. V obrane sme robili chyby a súperovi sme dovolili veľa útočných doskokov. V útoku sme nehrali rýchlo a nepremenili veľké množstvo jasných pozícii z pod koša. Napriek tomu, že sme zápas vyhrali nemôžeme byť spokojní s predvedeným výkonom.

Young Angels Košice U16
Body:
Spišiaková 8, Rebejová 8, Erdélyiová 7, Majorošová a Rosičová 5, Mišinská a Siladiová 4, Paulovičovvá 2 (10doskokov)

Hodnotenie trénerky Ivany Jalčovej:
V druhom meraní síl s našimi staršími kadetkami sme vyzerali omnoho lepšie a sebavedomejšie. Zachytili sme skvele začiatok stretnutia a dievčatá si viac verili a videli, že sa so súperom da hrať vyrovnanejšia partia ako deň predtým. Aj dnes nás trápil náš obranný doskok, keď sme dovolili už v polčase doskočiť súperovi veľmi veľa lôpt pod našim košom. Aj keď sme sa nevyhli zbytočným stratám, riešili sme v útoku situácie lepšie a snažili sa hrať rýchlo dopredu. Veľmi sa teším, ako poňali dievčatá po vysokej prehre druhý zápas a nezľakli sa a bojovali až do konca.

Hodnotenie Žofie Paulovičovej:
Do dnešného zápasu sme nastupovali odhodlane, boli sme bojovo naladené a hrali sme pod oveľa menším tlakom ako v prvom zápase . Boli sme pripravené vyhrať. Hráčky prvej štvrtiny bojovne odohrali prvú štvrtinu, ktorú sme zo začiatku vyhrávali vďaka rýchlym protiútokom, ale neskôr na konci štvrtiny tento náskok stratili. Priebeh druhej a tretej štvrtiny bol celkovo vyrovnaný zásluhou agresívnej hry a dobrej obrany. Do tretej štvrtiny sme síce nastupovali pod tlakom, ale neskôr sa hra vyrovnala vďaka dobrým obrannným zákrokom. Štvrtá štvrtina dopadla s väčším bodovým rozdielom, ale celkovo zápas hodnotím pozitívne, pretože môžem povedať, že sme boli koncentrované, bojovné a rýchle nielen v obrane, ale mnohokrát aj v protiútoku. Myslím si, že zápas bol vyrovnaný, ale súperky zvíťazili vďaka trojbodovým strelám.

 

 
Fakturačné údaje

YOUNG ANGELS ACADEMY, o.z.
Sídlo: Werferova 3, 040 11 Košice

IČO: 503 920 69
DIČ: 2120342070

Peňažný ústav: Tatrabanka a.s.
IBAN: SK05 1100 0000 0029 4102 7028
SWIFT: TATRSKBX

Transparentný bankový účet

bankové spojenie:
Slovenská sporiteľňa, a.s.

IBAN: SK 51 0900 0000 0051 3666 9005

Kontaktné osoby

Hana Jendrichovská
štatutárny orgán občianskeho združenia
E-mail: info@youngangels.sk

Tomáš Drankaľuk
manažér mládeže
tel.: +421 908 994 605

Tel./sekretariát: 055 2850020 kl. 242