Autor: Ján Hricko

BK EILAT PU Prešov - Young Angels U19 Košice 62 : 100   (27 : 47)
Body: Knappová 21, Čatlošová 18, Mikovčáková 15, Virasztóová 13, Pahulyová M. 12, Urbanová 9, Seňová 6, Beraneková 4, Pahulyová 2

Hodnotenie trénera Jána Hricka:
Celý zápas sme mali pod kontrolou. Až na 3-4 minúty v poslednej štvrtine sme hrali aktívne a kolektívne v útoku. Rýchly prechod a dobrý posun lopty boli základom našej ofenzívy. Baby odohrali tento zápas s energiou a užili si každú minútu na ihrisku. Škoda len, že sme dovolili súperkám streliť zbytočne veľa ľahkých košov.

Hodnotenie Natálie Seňovej:
Našim dnešným súperom bolo družstvo z Prešova. So súperom sme sa už v minulej sezóne stretli a tak sme vedeli, čo máme očakávať. My sme však bez ohľadu na  súpera hrali svoju hru. Snažili sme sa do hry zapojiť našu novú tranzíciu a taktiež aj obranný pressing. Od začiatku sme zápas mali vo svojich rukách, čo sa odzrkadlilo na finálnom stave. Miestami sme však, stratili koncentráciu a poľavili hlavne v obrane. Dostali sme niekoľko nezmyselných košov, no náš náskok už súper nedokázal zvrátiť. Zápas má však 4 štvrtiny a my musíme udržať koncentráciu celých 40 minút, pretože pri hre s lepším súperom nás to môže pripraviť o náskok a v najhoršom prípade aj o víťazstvo.