YAKE U19 ťahali v sobotu proti Ťahanovciam za kratší koniec

Autor: Ján Hricko

Sobota:

CBK Ťahanovce - Young Angels U19 Košice 76:51    (45:25)
Body: Mikovčáková 10, Plavnická 10, Knappová 9, Urbanová 8, Zahornácká 6, Pahulyová 4, Virasztóová 2, Seňová 2, Čatlošová 0

Hodnotenie trénera Jána Hricka:
Sobotný duel s CBK sme začali zle. Hlavne v obrane sme nedodržali dohodnuté veci a neplnili pokyny. Vlastnými chybami sme stavali súperky na nohy a dovolili im náskok 20 bodov už v polčase.  Dalo by sa povedať, že bolo rozhodnuté po prvej štvrtine. Druhý polčas bol lepší z našej strany a držali sme s CBK krok. No zvrátiť zápas sa nám už nepodarilo. V obrane sme nedokázali viac pritlačiť, v útoku sme mali veľmi nízke percento úspešnosti streľby a hrali sme príliš komplikovane. Z toho za tri body bolo vystrelených 20 pokusov, no nepremenili sme ani jeden. Dobre sa uviedla Kamila Plavnická, ktorá sa v zápase nestratila. Verím, že bude prínosom pre nás v dalších zápasoch. 

Hodnotenie Kamily Plavnickej:
Do prvého derby s CBK sme vstupovali po prvý krát v novej zostave, s ambíciou dodržať naše herné zásady a pokúsiť sa aj napriek menšej rotácii uhrať čo najlepší výsledok. Tento cieľ sa nám však vzdialil hneď po prvej desaťminútovke, ktorú sme kvôli nevynúteným chybám, nízkej úspešnosti streľby a nevyužitým jasným príležitostiam na zakončenie prehrali veľkým rozdielom. Namiesto jednoduchých ofenzívnych akcií sme volili ťažšie častokrát až prekombikované útoky, z ktorých pramenili straty, čo súper trestal presnými trojkovými pokusmi. Počas nasledujúcich tridsiatich minút sme svoj herný prejav dokázali zlepšiť, no manko vybudované v prvej štvrtine sme nedokázali zmazať. 

Našim najväčším problémom bola nedostatočná komunikácia a absencia tímovej hry, z čoho pramenia časté nedorozumenia v defenzíve ale aj útoku. Avšak aj napriek chybám, chcem vyzdvihnúť chcenie a energiu dať zo seba čo najviac, nakoľko sme v niektorých momentoch dokázali vytvoriť basketbalovo atraktívne akcie čo značí, že zlepšením niektorých aspektov našej hry ako úspešnosť streľby či činnosť v obrane, dokážeme konkurovať všetkým družstvám a to nielen v tejto kategórii a naďalej basketbalovo rásť.

Nedeľa:

Young Angels Košice U19 - CBK Ťahanovce 68:60    (21:34)
Body: Machalová 13, Knappová 11, Majorošová 10, Mikovčáková 8, Plavnická 8, Seňová 6, Urbanová 4, Virasztóová 4, Pahulyová M. 2, Čatlošová 2, Zahornácká 0

Hodnotenie trénera Jána Hricka:
Nedeľný zápas s CBK sa niesol v podobnom duchu ako ten sobotný. Snahu dievčatám nemožno uprieť, no elementárne chyby v obrane boli neospravedlniteľné. A ešte k tomu strelecké ‘suchoty’ v ofenzíve a polčasové manko mínus 13 bodov bolo reálnym obrazom hry. Druhý polčas sme začali ako na hojdačke. Nedokázali sme sa bodovo priblížiť súperkám. Zvrat prišiel v poslednej štvrtine. Baby začali bojovať a obetovali sa jedna pre druhú. Rýchly prechod a bojovnosť spôsobovali unaveným súperkám veľké problémy. Konečne sme trafili otvorené strely, no tie prišli po bojovnom výkone v obrane. Som hrdý na môj tím akým spôsob sa dokázal vrátiť do zápasu a vyhrať ho. Konečne dievčatá ukázali mentálnu odolnosť a silu pracovať pod tlakom. Táto výhra im patrí právom a dúfam, že im pomôže v ďalšom basketbalovom napredovaní. 

Hodnotenie hráčky Kataríny Knappovej:
Dnešný zápas sme tak ako aj včera začali zle. Aj keď sme sa veľmi snažili a podarilo sa nám obmedziť súperove koše jedna na nula ,robili sme veľa chýb. Nechali sme ich doskočiť veľa lôpt v útoku z čoho mali častokrát viac možností na zakončenie a premieňali ich. My sme sa opäť trápili v útoku a premenili sme len málo striel. Aj keď sme na polčas prehrávali o 13 bodov nevzdali sme sa ,z čoho som nesmierne rada. Mohli sme zvesiť hlavy a už len dohrať zápas,no namiesto toho sme podali v druhom polčase bojovný výkon vďaka čomu sa nám aj viac začalo dariť ,premenili sme viac striel ,získali nejaké lopty v obrane a napokon zápas vyhrali. Ukázalo sa ,že keď hráme čo máme a keď hráme rýchlo a v obrane si plníme svoje povinnosti hneď sa nám začne viac dariť.S takýmto prístupom by sme mali nastúpiť do každého zápasu už od začiatku.

 

 
Fakturačné údaje

YOUNG ANGELS ACADEMY, o.z.
Sídlo: Werferova 3, 040 11 Košice

IČO: 503 920 69
DIČ: 2120342070

Peňažný ústav: Tatrabanka a.s.
IBAN: SK05 1100 0000 0029 4102 7028
SWIFT: TATRSKBX

Transparentný bankový účet

bankové spojenie:
Slovenská sporiteľňa, a.s.

IBAN: SK 51 0900 0000 0051 3666 9005

Kontaktné osoby

Hana Jendrichovská
štatutárny orgán občianskeho združenia
E-mail: info@youngangels.sk

Tomáš Drankaľuk
manažér mládeže
tel.: +421 908 994 605

Tel./sekretariát: 055 2850020 kl. 242