Alvik nemal nárok, Young Angels sú vo FINÁLE !!!

Autor: Marek Grondžel

Hneď prvý súboj naznačil, že Biela sobota by sa v Rige mala zafarbiť do žlto-modra. Juniorský tím Young Angels v súboji s Pärnu totálne eliminoval najsilnejšiu zbraň estónskeho tímu Annu Gretu Asiovú a suverénnym spôsobom si zabezpečil miestenku do medailových bojov aktuálnej edície Európskej dievčenskej basketbalovej ligy (EGBL) v kategórii hráčok do 18 rokov.

Pärnu Spordikool (Est.) – YOUNG ANGELS U18 (SR) 44:59 (18:36)

Daniel Jendrichovský (tréner družstva): „Výbuch radosti, úsmevy a slzičky šťastia po skončení zápasu boli najkrajšou odmenou za disciplinovaný a kolektívny výkon. Som pyšný na tieto baby, ktoré sa zomkli a od prvej sekundy sústredene plnili taktiku a dopriali jedna druhej. Úvod zápasu a naša šnúra 13:0 bola pre vývoj zápasu kľúčová. Emka Rodáková s pomocou ostatných udržala najväčšiu hviezdu súpera na 8 bodoch. V útoku dominovala Aňa Kaliužná, ktorá v prvom polčase zaznamenala 12 bodov a 3 asistencie.

Počas celého dňa bolo v lotyšskej metropole nádherné jarné počasie. Jasná obloha, príjemné teplé slnečné lúče, no od Baltiku však fúkal chladný, miestami až pod nechty lezúci vietor. Doteraz sa členky tímu Young Angels nepriznali koľko času na ňom strávili, ale čo to z jeho sily a schopností dokázali preniesť do podvečerného semifinále, v ktorom doslova sfúkli z palubovky švédsky Alvik Štokholm.

BC Alvik Basket (Švéd.) – YOUNG ANGELS U18 (SR) 33:68 (15:38)

Lucia Žilinská: „Som veľmi rada, že môžem byť súčasťou tak super kolektívu, aký tvoria baby z Košíc. Ďakujem im aj celému realizačnému tímu, že ma prijali do ich družstva a spoločnými silami sa nám podarilo vybojovať postup na finálový turnaj do Rigy. Bolo to veľmi ťažké, ale zvládli sme to. Kolektívnym výkonom sa nám podarilo prebojovať až do finále. Dúfam, že posledný zápas zvládneme a prídeme domov so zlatou medailou na krku.“

Hráčky Young Angels K. Plavnická, B. Bohušová, S. Beráneková, E. Rodáková, D. Urbanová, S.  Virasztóová:
"V priebehu celej tohtoročnej egbl sezóny sme sa pokúšali dokázať, že každým zápasom basketbalovo rastieme a dokážeme konkurovať aj európskym družstvám. Počas stageov sme si prešli  všeličím - od vydretých víťazstiev až po trpké prehry, no kvalitou, ktorá nás po celý čas zdobila, bola tímová hra a oddanosť každej jednej z nás v prospech tej druhej. Dravosťou a kolektívnou hrou sme sa prebojovali až na finálový turnaj v Rige, kde sme však nezačali najlepšie. Aj napriek faktu, že sme prvom zápase poznačenom stresom, stratami či zranením nedokázali odolať nátlaku bieloruskému Minsku, sme podržali jedna druhú a dokázali sme naviazať na výherný trend z posledných stageov. Víťazstvo nad domácou Rigou Ridzene bolo len predzvesťou nášho skvelého pôsobenia v Lotyšsku. Druhý hrací deň sa niesol v duchu dominacie žlto-modrých nielen na ihrisku, ale aj na lavičke či v hľadisku, za čo ďakujeme nášmu úžasnému realizačnému tímu. V oboch zápasoch sme preukázali disciplinovanosť, nakoľko sme sa držali dohodnutej taktiky a dokázali eliminovať hráčky estónskeho Pärnu aj švédskeho Alviku, ktoré patria medzi basketbalovú špičku. Potvrdili sme, že individuálnu kvalitu ľahko prekoná tímová sila. Z úspechu sa tešíme najmä kvôli tomu, že ako kolektív tvoríme super partiu! Už sa tešíme na finálovú odvetu proti Horizontu Minsk. Držte palce!"

V záverečnom stretnutí turnaja budú súperkami Young Angels hráčky Horizontu Minsk. Paradoxne, práve s týmto súperom Košičanky program celého turnaja v piatok ráno otvorili, keď mu podľahli 53:64. Celý tím „žlto-modrých“ však verí, že v nedeľnej odvete sa dievčatám podarí vrátiť Bieloruskám požičané aj s úrokmi v podobe zlatých medailí.

Začiatok finálového duelu je na Veľkonočnú nedeľu plánovaný o 12.45 hod. SELČ. Oproti všetkým doterajším tohtosezónnym zápasom EGBL sa tentoraz bude hrať už 4 x 10 minút, čo platí aj pre ostatné zápasy o umiestnenie, takže prípadný posun úvodného rozskoku finále nie je možné vylúčiť. Určite ho však bude možné sledovať on-line, či už ako štatistický prenos, alebo obrazovo-zvukový live stream.

 
Fakturačné údaje

YOUNG ANGELS ACADEMY, o.z.
Sídlo: Werferova 3, 040 11 Košice

IČO: 503 920 69
DIČ: 2120342070

Peňažný ústav: Tatrabanka a.s.
IBAN: SK05 1100 0000 0029 4102 7028
SWIFT: TATRSKBX

Transparentný bankový účet

bankové spojenie:
Slovenská sporiteľňa, a.s.

IBAN: SK 51 0900 0000 0051 3666 9005

Kontaktné osoby

Hana Jendrichovská
štatutárny orgán občianskeho združenia
E-mail: info@youngangels.sk

Tomáš Drankaľuk
manažér mládeže
tel.: +421 908 994 605

Tel./sekretariát: 055 2850020 kl. 242