Veolia
JYSK

YAKE U18 odohrali turnaj v Pécsi

Autor: youngangels.sk

Young Angels Košice U18 odohrali tento víkend turnaj v maďarskom Pécsi. Skončili s bilanciou jedno víťazstvo a dve prehry.

Young Angels Academy – Satu Mare (RUM) 81:41 (48:17)
Body: Kaliuzhna 16, Jendrichovská 12, Šuňová 11, Žilinská 10, Oborilová a Mesárošová 9, Malicová a Harčárová 4, Vargová 3 (16 doskokov), Janíčková 2, Ištoňová 1 (6 asistencií)

V nádherných priestoroch novootvoreného mestského basketbalového centra sme sa po letnej prestávke opäť predstavili v ostrom zápase. Keďže tento výborne obsadený turnaj sa hrál v kategórii do 18 rokov, vycestovali sme posilnení o päticu hráčok Banskej Bystrice. Do stretnutia sme vstúpili veľmi koncentrovane a po troch minútach sme viedli po trojkách Jendrichovskej a Kaliuzhnej už 10:0. Po timeoute súpera a prestriedaní sa hra trošku vyrovnala, no hlavne v obrane sme dominovali. V útoku sme využívali výškovú prevahu a tak po 3.štvrtine svietil na tabuli stav 67:21. V poslednej štvrtine naša sústredenosť poľavila a tak súper trošku prikrášlil výsledok. 22 asistencií potešilo, každá hráčka bodovala, a tak s premiérou vládne spokojnosť.

Vasas Academy Budapest  (HUN)  - Young Angels Academy 77:62 (36:27)
Body: Kaliuzhna 14, Šuňová 13, Žilinská 11 (13 doskokov), Vargová a Jendrichovská 6, Oborilová a Ištoňová 5, Mesárošová 2, Malicová, Harčárová, Janíčková

Tento zápas v plnej nahote ukázal, prečo je maďarský mládežnícky basketbal na vrchole. Agresivita a sebadôvera hráčok podporená fyzickým fondom, všetko atribúty, ktoré sa snažíme vštepovať naším hráčkam, no čaká nás ešte veľa hodín v telocvični, kým dosiahneme úroveň našich južných susedov. Zápas sme začali veľmi nekoncentrovane, keď sme zakončili iba jediný z našich úvodných ôsmich útokov. Naivné straty viedli k rýchlemu protiútoku súpera a po 7 minútach sme prehrávali 4:16. Som rád, že od tohto momentu sme sa dokázali prispôsobiť tempu a agresivite. Škoda hrubej chyby v obrane v závere polčasu, kedy sme dostali trojku s klaksónom. Tretia štvrtina bola z našej strany výborná, Petra Šuňová vytvorila v obrane obrovský tlak na loptu a straty súpera sme trestali rýchlymi protiútokmi. Tri hlúpe straty v poslednej minúte nás stáli 6 bodov a tak sme do poslednej štvrtiny vstupovali so sedembodovým mankom. Prvý útok sme dokázali zahrať presne podľa pokynov a tak stav 55:50 dával nádej na vyrovnanú koncovku. Stratené lopty nám však rýchle vzali všetky nádeje. JE pravda, že aj sily dochádzali, druhý zápas v priebehu piatkového odpoludnia dal zabrať. Zápas sme si prehrali zlým začiatkom, no 25 minút bolo výborných, čo ocenil aj tréner Vasasu Krivačevič (otec Tijany Krivačevič, ktorá pôsobila v Good Angels)

Rátgeber Academy Pécs  (HUN)  - Young Angels Academy 68:61 (26:32)
Body: Kaliuzhna 12, Šuňová a Oborilová 11, Žilinská 9 (9 doskokov), Vargová 7,  Ištoňová 3 (6 asistencií) Jendrichovská 3, Harčárová 3, Mesárošová 2, Malicová, Janíčková

Domáci Pécs v úvodnom zápase rozdrvil Vasas o 24 bodov, keď v jeho drese okrem maďarských reprezentantiek pôsobia talenty zo Srbska, Moldavska, Rumunska a Macedónska. Najmä macedónska reprezentantka Ilina Selcová spolu so Srbkou Vojinovič predviedli proti nám skvelý výkon, keď zaznamenali 49 bodov zo 68. Som rád, že sme sa súpera nezľakli a výbornou obranou sme počas prvého polčasu nútili súpera do ťažkých striel a keďže sme opäť výborne doskakovali, do šatní sme odchádzali so 6-bodovým náskokom. Po prestávke sme však minuli štyri jasné pozície z pod koša a súper za podpory pekne zaplnenej haly otočil. Najmä Selcovu sme nedokázali zastaviť, tá okrem 14 bodov vytvorila čisté strely aj pre spoluhráčky. Vstup do poslednej štvrtiny sme nezvládli a po dvoch trojkách súpera sme už prehrávali o 16 bodov. Nasledujúcich 7 minút bolo z našej strany výborných, pobili sme sa o každú loptu a tvrdo sme šli do zakončenia a tak 2 minúty pred koncom sme prehrávali už iba o tri. Výborný zápas, spokojnosť na oboch stranách a pochvala od trénerskej legendy László Rátgebera.