U. S. Steel Košice

U19/VIDEO: V piatok víťazstvo o 20 bodov nad Starou Turou

Autor: youngangels.sk

Juniorky ukončia svoju sezónu domácim turnajom o majstrovskú trofej v mestskej časti Šaca, trénersky ich vedie skúsený triumvirát Ján Krajňák, Ladislav Bule a Daniel Jendrichovský. 'Anjelky' potvrdili v prvom zápase rolu favorita, s prvým turnajovým súperom si poradili hladko.

V úvode začali dvoma úspešnými strelami spoza perimetra Katka Šedivá a Tamara Mandelíková, tieto dve basketbalistky boli streleckými líderkami na domácej strane v celom zápase, za Turú im dokázali konkurovať  len Diana Uhlíková a Košičanka Saša Chovaníková. V každom prípade po prvej štvrtine viedli naše o 10 bodov, všetko sa javilo priam rozprávkovo. Druhá štvrtina bola opäť víťazná, no už len o 5 bodov, ale náskok bol jasný.

Tretia časť hry bola zo strany našich basketbalistiek najmenej úspešná, dokonca ju o bod prehrali, postupne sa však do hry zapojili všetky hráčky družstva a to na oboch stranách palubovky. na nšej strane sa bodovo nepresadila len jediná - Kornélia Pomothyová, za Starú Turú sa netrfaili "až" dve. Štvrtá desaťminútovka už vyzerala opäť v pohode, na´dalej si naše družstvo udržiavalo odstup a napokon vyhralo o konečných 20 bodov.

M-SR Juniorky U19, Košice 2024

Piatok, 07.06.2024 – 1. kolo

YOUNG ANGELS Košice – MBK Stará Turá 79:59 (42:27)
Košice: Šedivá 22 /10 doskokov/, Mandelíková 14, Pelánová 6, Fleischerová 3, Molčíková 2 (Hudecová 10, Čatlošová 7, Szmereková 6, Maliarová 5, Mišendová a Dubecká po 2, Pomothyová 0)
Stará Turá: Uhlíková 19, Chovaníková 13, Taušová 9, Mihaljevičová 5, Vidová 0 (Daňová a Majerová po 3, Sadloňová, Dzurová a Nemečková po 2, Sekerková 1, Mudranincová 0)
TH: 11/18 - 9/13, trojky: 6/24 - 4/24, fauly: 17 - 20, štvrtiny: 22:12, 20:15, 17:18, 20:14
Rozhodovali: Marek Kúkelčík, Veronika Kolesárová